Alberto Giuliani odbojkarska liga narodov slovenska odbojkarska reprezentanca

Sreda, 16. 6. 2021, 23.11

Liga narodov, 11. krog, Rimini

Slab začetek, dober konec

Slovenski odbojkarji so po večernem torkovem maratonu proti olimpijskim prvakom Brazilcem in osvojeni točki danes zgodaj popoldan s 3:1 premagali Avstralijo in vknjižili pomembno zmago, s katero ostajajo med želeno prvo četverico. Slovence, ki so se tokrat sprva znašli v zaostanku, nato pa prišli do osme zmage, v četrtek ob 16. uri čaka zadnja tekma četrtega sklopa. Nasproti jim bo stal Iran.

Sportal Slovenski odbojkarji vendarle do osme zmage

Italijanski Rimini med 28. majem in 27. junijem v ligi narodov gosti 16 reprezentanc in več kot 120 tekem. Vsaka ekipa igra z vsako, torej vsaka ekipa odigra 15 tekem. Najboljše štiri si nato zagotovijo nastop na zaključnem turnirju, ki bo 26. in 27. junija.

Slovenci za zdaj držijo želeno četrto mesto, ki so si ga priigrali z odličnimi rezultatskimi predstavami proti nekaterim velesilam, med drugim so na kolena spravili Rusijo in Francijo. Proti vodilnim v tekmovanju, olimpijskim prvakom Brazilcem, so v torek klonili po petih nizih.

Sportal Slovenci dobro pretili olimpijskim prvakom

Brazilci so jih izpraznili, tako fizično kot psihično

Le pol dneva zatem so bili varovanci Alberta Giulianija znova na delu. Pomerili so se z Avstralijo, ki je v torek prišla do prvih točk, in potrebovali kar nekaj časa, da so ujeli pravi ritem. Začeli so neprepričljivo in prvi niz izgubili z 18:25, v nadaljevanju pa je Giuliani našel postavo, ki je z zanesljivo igro obrnila potek srečanja in ga pripeljala do zmage s 3:1.

"Vedeli smo, da ne bo lahko, Avstralija ni slaba ekipa. Po težki včerajšnji tekmi se je poznala utrujenost, a vesel sem, da je po težkem prvem nizu selektor v nadaljevanju našel udarno postavo. Prav tako sem vesel, da mi je ponudil priložnost, da sem lahko pomagal ekipi in skupaj se lahko veselimo zasluženih treh točk, ki so zelo pomembne za našo uvrstitev na lestvici in za nadaljevanje turnirja," je po zmagi dejal mladi up Rok Možič, ki je končal s 14 točkami. Več, 16, ji je dosegel le Klemen Čebulj.

"Res je bila težka tekma, sploh s psihičnega vidika. Po včerajšnji tekmi z Brazilijo, na kateri smo se izpraznili tako psihično kot energijsko, nas je danes čakal težek zalogaj. Avstralija, ne glede na to, da na turnirju ni zmagala na veliko tekmah, je vedno neugoden tekmec, kar se je pokazalo tudi v prvem nizu. Vedno dajo vse od sebe, borijo se do konca, dihali so nam za ovratnik vse do konca srečanja in zato sem vesel, da smo tudi mi obdržali glave na pravem mestu, zaigrali kot ekipa in pripeljali tekmo do konca na način, na kakršnega smo jo. Osvojili smo tri zelo pomembne točke. Zdaj nas čaka niz tekem, na katerih moramo biti z glavo povsem pri stvari. Cilj je, da na vseh zaigramo najbolje in zmagamo. Jutri nas čaka Iran, ki je že prikazal dobro odbojko. Mi se moramo nekoliko odpočiti, dobiti nekaj sveže energije in jutri stopiti na igrišče, kot da je to finale Lige narodov. Mislim, da nam bo veliko lažje, če bomo tako vstopili v vsako tekmo, kajti tako bomo na srečanjih dosegli rezultate, ki jih želimo," je razmišljal Jan Kozamernik.

"Zelo težka tekma s psihičnega vidika. Včeraj smo šli pozno spat, današnja tekma je bila zgodaj in imeli smo težkega nasprotnika, kar se je tudi videlo v prvem nizu. Tekmeci so krenili v srečanje zelo sproščeni, mi pa malce preveč ležerno, vendar smo se kasneje zbrali in v nadaljevanju zaigrali, tako kot znamo, ter zasluženo zmagali. Pred jutrišnjo tekmo z Iranom bomo imeli nekaj več časa za počitek. Gre za odlično ekipo, že veliko let so v vrhu svetovne odbojke. Zagotovo bomo tudi jutri v tekmo krenili z željo po zmagi, tako kot na vsaki tekmi," je soigralca dopolnil Alen Šket.

V četrtek še nad Iran

Slovenski odbojkarji bodo po 10. krogu turnirja zagotovo ostali med četverico, jih pa že v četrtek čaka zadnja tekma tega sklopa, ob 16. uri se bodo pomerili z Iranom. Nato bodo sledili trije dnevi premora in še zadnji sklop treh tekem. Po tem bodo najboljši štirje sodelovali na zaključnem turnirju, preostali pa končali tekmovanje.