Nova KBM Branik GEN-I Volley Calcit Volley Liga MEVZA

Nedelja, 9. 2. 2020, 23.12

Liga MEVZA, ženske, zaključni turnir

Kamničanke po velikem preobratu in drami do lovorike

Calcit Volley | Kamničanke po velikem preobratu prišle do naslova prvakinje mednarodnega tekmovanja. | Foto Klemen Brumec

Odbojkarice Calcita Volleyja so zmagovalke srednjeevropske lige. V finalu zaključnega turnirja so po velikem preobratu s 3:2 (-22, -22, 14, 23, 9) premagale Novo KBM Branik in se veselile svojega tretjega naslova v tem tekmovanju in prve lovorike letos. Kamničanke so se s tem Mariborčankam oddolžile za poraz v finalu slovenskega pokala.

Nova KBM Branik
Sportal Rusinje poskrbele, da Mariborčanke še naprej ostajajo brez osvojenega niza
Calcit Volley
Sportal Ni šlo: Kamničanke se poslavljajo od Evrope
Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca 2017
Sportal Slovenske odbojkarice spoznale imena tekmic v boju za EP

Po dveh nizih, ki sta bila sicer izenačena in odločena v končnici, je kazalo, da imajo Mariborčanke, štirikratne zmagovalke tega tekmovanja, stvari povsem pod nadzorom, toda sledil je mrk v tretjem nizu, po katerem si niso več opomogle. Težave so imele predvsem s kamniškim blokom, ki je bil najzaslužnejši za zmago, v blokih je bilo 19:7 v njihovo korist.

Nova KBM Branik: Milošič, Košenina 19, Grubbs 17, Pahor, Dobaj, Bračko 10, Stojiljković 7, Šijanec, Kramberger, Sobočan 12, Ramić, Pintar 8, Galić 2, Krajnc 1.

Calcit Volley: Griljc, Kotnik 3, Mihevc 1, Pogačar 3, P. Marušič, Š. Marušič, Mihalinec, Vovk 14, Brulec Kostić 24, Zatković 20, Janezič, Charuk 17, Jerala, Kaker 9.

V napadu sta se pri zmagovalkah izkazali Olivera Kostić, dosegla je 24, in mlada Eva Zatković, ki je dosegla 20 točk. Slednja je blestela v končnici, kot se je pozneje izkazalo, odločilnega, četrtega niza. Po vodstvu Mariborčank z 19:18, je dosegla nekaj točk v napadu, z njenim asom je kamniška ekipa povedla s 23:20, tega zaostanka pa Mariborčanke niso več nadoknadile.

So pa nadoknadile prvi večji zaostanek v "tie breaku", toda varovanke Gregorja Rozmana, pri katerih se je v drugem nizu poškodovala Nina Kotnik, so uprizorile nov nalet, na katerega pa Štajerke, ki so sicer v vsej tekmi dosegle 12 asov, Kamničanke osem, niso imele več odgovora, tako da ostajajo s štirimi naslovi v tem tekmovanju, v katerem niso zmagale že od sezone 2014/15.

V tekmi za tretje mesto je Jedinstvo Brčko s 3:1 (13, -14, 14, 25) premagal domači GEN-I Volley.