Nedelja, 29. 10. 2017, 19.20

Liga MEVZA, ženske, turnirji v Mariboru, Zagrebu in Bratislavi

Bolje se ne da: bankirke zmlele tudi favorizirane Čehinje

Nova KBM Branik | Foto Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika so na domačem turnirju v dvorani Ljudski vrt v Mariboru trikrat zmagale. Po zmagah nad Madžarkami in Avstrijkami so v nedeljo padle še favorizirane Čehinje. Slovenske državne prvakinje v tej sezoni ne poznajo drugega kot same zmage. To je bila že njihova deveta v vseh tekmovanjih.

Mariborske odbojkarice so prišle še do druge prestižne zmage na turnirju v Mariboru. Potem ko so v petek premagale branilca naslova madžarski Linemar, so tokrat ugnale še češki Olomouc, ki ga strokovnjaki celo uvrščajo kot glavnega favorita letošnje lige.

A to varovank Sama Miklavca ni prestrašilo, spet so pokazale odlično igro, predvsem pa so bile zbrane, ko je bilo to najbolj potrebno, v končnicah nizov, prav vsi so bili izenačeni od začetka do konca. Gostiteljice so tudi izkoristile, da so imele v soboto lahko delo, proti avstrijskemu Postu je Miklavc lahko spočil nekatere nosilke, medtem ko so Čehinje proti Linemaru odigrale pet nizov, s 3:2 so zmagale po velikem preobratu.

Pravi podvig je gostiteljicam uspel v prvem nizu. V njem so po povsem izenačenem začetku že zaostajale z 19:23, a nato dosegle šest zaporednih točk in se veselile vodstva. V drugem nizu so vodile od začetka do konca, a nikoli za več kot tri točke. V končnico sta ekipi vstopili z izidom 21:20, toda zbranost je bila spet na strani Mariborčank.

Enako kot v tretjem nizu, v katerem so z izjemo začetka, tesno zaostajale, toda nato osvojile zadnji dve točki na tekmi in češki ekipi zadale prvi poraz v tekmovanju.