SIP Šempeter GEN-I Volley Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 20. 4. 2024, 22.40

3 mesece

1. DOL za ženske, finale in tekme za bron

Gen-I Volley izenačil dvoboj za tretje mesto, Kamničanke za naslov potrebujejo le še eno zmago

Gen-I Volley | Foto CEV

Odbojkarice Gen-I Volleyja so na drugi tekmi obračuna za tretje mesto državnega prvenstva s 3:1 (16, 23, -30, 18) premagale SIP Šempeter. Novogoričanke so tako serijo na dve zmagi poravnali na 1:1 v zmagah. Medtem pa so odbojkarice Calcita Volleyja le še zmago oddaljene od ubranitve naslova državnih prvakinj. V drugi tekmi finala so Novo KBM Branik še enkrat premagale s tesnim izidom, tako kot v Kamniku je bil tokrat izid 3:2 (-19, 19, -15, 13, 14).

1. DOL, finale: Calcit Volley - NKBM Maribor
Sportal Kamničanke po dramatični tekmi do vodstva v seriji

Šempetranke, ki so redni del prvenstva končale za Novogoričankami, so serijo za tretje mesto v državnem prvenstvu začele z zmago v Novi Gorici s 3:1 v nizih, danes pa na domačem parketu niso potrdile tretjega mesta. Boljše so bile Novogoričanke, ki so tako odločitev premaknile na tretjo tekmo.

V prvem nizu so odbojkarice Gen-i Volleyja pobegnile na 11:5 in 14:6, kar je bilo dovolj, da so prvi niz varno pripeljale do konca. Drugi niz je šel precej bolj po načrtih domačink, ki so sredi niza vodile s 14:9 in 15:10. A Novogoričanke so povedle pri 18:17, prav tako pa so bile bolj zbrane v izenačeni končnici niza in povedle z 2:0.

Tudi tretji niz je bil zelo izenačen, prednost se je večkrat zamenjala, na koncu pa je odločila podaljšana igra. Pri 32:30 so se svojega prvega niza le razveselile Šempetranke. A v četrtem je šlo spet po notah Novogoričank, ki so sredi niza prevzele pobudo in zdržale do konca.

Odločilna tretja tekma za tretje mesto bo 25. aprila v Novi Gorici.