14.32

7 let, 12 mesecev

Zlatan Ljubijankić Zdenko Verdenik

Sobota, 18. 5. 2013, 14.32

Po prvem porazu, ki so ga v japonskem prvenstvu doživeli v tej sezoni, so nogometaši Omiye Ardije hitro spet prišli na zmagovalne tirnice.

V soboto so pred domačimi navijači v 12. krogu elitne japonske J1 league z 2:1 premagali Shohan Bellmare. Da je bilo tako, sta bila spet v veliki meri zaslužna slovenska nogometaša, ki si kruh služita pri Omiyi Ardiji, Zlatan Ljubijankić in Milivoje Novaković.

Prvi je v 15. minuti popeljal v vodstvo Omiyo, katere trener je nekdanji slovenski selektor Zdenko Verdenik, drugi pa je prispeval podajo za zmagoviti gol za 2:1 v 81. minuti, ko je zadel Japonec Daigo Watanabe. Novaković je bil na igrišču vso tekmo, Ljubijankić pa je bil zamenjan v zadnji minuti.

Omiya Ardija je še vedno na prvem mestu prvenstvene razpredelnice. Pred najbližjim zasledovalcem ima zdaj pet točk prednosti.