11. 11. 2012,
22.01

Tim Matavž PSV Eindhoven

Nedelja, 11. 11. 2012, 22.01

PSV Eindhoven je nedeljo v 12. krogu elitne nizozemske lige doma s 5:1 premagal Heerenveen. Junak zmage je bil Tim Matavž, ki je zabil dva gola, prispeval pa tudi podajo.

Tim Matavž na reprezentančni zbor za zadnjo tekmo Slovenije v letošnjem letu, v Skopju se bo v prijateljski tekmi pomerila z Makedonijo, prihaja v odlični strelski formi. V nedeljo je pri visoki zmagi PSV, s katero so se nogometaši iz Eindhovna postavili na vrh lestvice, saj je do tega kroga vodilni Twente zgolj remiziral pri Vitesseju.

PSV je tekmo sicer začel slabo in po šestih minutah igre zaostajal z 0:1. V 23. minuti je za PSV na 1:1 poravnal Luciano Narsingh, podajo je prispeval prav 23-letni slovenski napadalec, ki se je v zaključku tekme vpisal tudi med strelce. In to kar dvakrat. Najprej je v 83. minuti zadel za 4:1, tri minute za tem pa še za 5:1 in postavil končni izid.

Matavž je zdaj v prvenstvu že pri sedmih golih v zgolj devetih nastopih, kolikor jih je zbral. Na lestvici najboljših strelcev lige je na visokem četrtem mestu, čeprav je igral manj od pričakovanj. Štiri gole je zabil tudi v Evropi, zdaj je torej že pri enajstih zadetkih v vseh tekmovanjih. Bo odlično strelsko formo pokazal tudi na petkovi prijateljski tekmi v Skopju?