Samir Handanović Josip Iličić Juventus Inter Milano Jose Mourinho AC Milan Roma serie A

Italijansko prvenstvo, 20. krog

Mourinha boli glava: visok poraz, dva izključena

Roma Jose Mourinho | Jose Mourinho z Romo igra proti Milanu. | Foto Reuters

Jose Mourinho z Romo igra proti Milanu.

Po prazničnem premoru se je na Apeninskem polotoku nadaljeval nogometni ples. Na četrtkov praznik svetih treh kraljev so odigrali tekme 20. kroga serie A. Vseh ne, saj so štiri, tudi gostovanje Samirja Handanovića z Interjem pri Bologni, prestavljene. AC Milan je v derbiju s 3:1 premagal Romo trenerja Joseja Mourinha.

Giorgio Chiellini
Sportal Nove težave za Juventus

Empoli, za katerega igrata slovenska nogometaša Petar Stojanović in Leo Štulac, je silovito začel in že v osmi minuti vodil 2:0, uspešna sta bila Nedim Bajrami z bele točke in Szymon Žurkowski. A je tudi Lazio odgovoril s hitrim znižanjem, saj je v 14. zadel Ciro Immobile.

V nadaljevanju tekme je Sergej Milinković-Savić za Lazio izenačil na 2:2, a je Empoli prišel do novega vodstva, za katerega je poskrbel Federico Di Francesco v 75. minuti. V razburljivi končnici tekme so najprej domači dosegli še gol, ki so ga po posredovanju videosodnikov razveljavili, v 86. pa so domači dobili še enajstmetrovko, ki pa jo je Immobile s slabim strelom v naročje vratarja Guglielma Vicaria zapravil.

A je Lazio vendarle iztržil točko, potem ko je globoko v sodnikovem dodatku Milinković-Savić po skoku zadel z glavo, z drugim golom na tekmi pa postavil končnih 3:3. Stojanović je odigral vso tekmo za Empoli, Štulac pa je v igro vstopil v 63. minuti, ko je zamenjal strelca prvega gola Bajramija.

Piatek se vrača v serie A
Poljski nogometni reprezentant Krzysztof Piatek se po dveh letih vrača v Italijo. Do konca sezone bo napadalec igral za Fiorentino, njegov dosedanji klub berlinska Hertha ga je Italijanom posodila. Fiorentina bo imela tudi možnost, da ga po sezoni odkupi za 15 milijonov evrov. Prihod Poljaka lahko pomeni, da bo Fiorentino zapustil srbski napadalec Dušan Vlahović, ki naj bi imel ponudbe številnih uglednih klubov in si želi oditi.

To je sicer začetek druge polovice italijanskega prvenstva. Zdelo se je, da se Roma pod vodstvom Joseja Mourinha pobira. Na zadnjih treh tekmah pred božičem so dvakrat zmagali in enkrat remizirali. Kritike so utišali z zmago nad Atalanto s 4:1. A jih je prizemljil AC Milan. Na San Siru je bil boljši s 3:1. Ne le, da je Roma prvič po 26 letih izgubila tri zaporedne tekme z Milanom, poleg poraza so tekmo končali še z dvema rdečima kartonoma.

Karlsdorp je izgubil živce. | Foto: Reuters Karlsdorp je izgubil živce. Foto: Reuters Domači so hitro prišli do trdnega vodstva, Olivier Giroud je izkoristil enajstmetrovko, ki so jo domači dobili po ogledu posnetka VAR. Junior Messias je v 20. minuti povišal vodstvo, za kanček upanja je poskrbel Tammy Abraham z znižanjem v 40. minuti.

A Roma ni mogla do preobrata, tudi zato, ker je po drugem rumenem kartonu ostala brez Ricka Karsdorpa, po tretjem golu domačih Rafaela Leaa v 82. minuti pa je sledil še zadnji šok. Za posredovanje v kazenskem prostoru je drugi rumeni karton dobil še Gianluca Mancini, a domačim ni uspelo postaviti pike na i, saj je poskus veterana Zlatana Ibrahimovića z bele točke vratar Rui Patricio ustavil.

Samir Handanović
Sportal Handanović z Interjem še do sedme zaporedne zmage, Črnigoj, Štulac in Stojanović poraženi
Vid Belec - Salernitana
Sportal Čas se izteka, Vidu Belcu in druščini bo dedek Mraz prinesel izpad iz lige

Italijansko prvenstvo, 20. krog:

Četrtek, 6. 1.:
Sampdoria : Cagliari 1:2 (1:0)
Gabbiadini 18.; Deiola 55., Pavoletti 71.; R.K.: Candreva 90.+1/Sampdoria

Lazio : Empoli 3:3 (1:2)
Immobile 14., Milinković-Savić 66., 93.; Bajrami 6./11m, Zurkowski 8., Francesco 75.
Immobile je zapravil 11-metrovko.
Petar Stojanović je odigral celotno tekmo, Leo Štulac zadnjih 27 minut (oba Empoli).

Spezia : Verona 1:2 (0:0)