22. 12. 2021,
22.50

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 0,08

Domen Črnigoj AC Milan Juventus Vid Belec Petar Stojanović Leo Štulac Atalanta Josip Iličić Inter Samir Handanović serie A italijansko prvenstvo

Sreda, 22. 12. 2021, 22.50

Italijansko prvenstvo, 19. krog

Handanović z Interjem še do sedme zaporedne zmage, Črnigoj, Štulac in Stojanović poraženi

Samir Handanović | Samir Handanović se je z Interjem veselil še sedme zaporedne zmage. Milančani so trdno na prvem mestu serie A. | Foto Guliverimage

Vodilni Inter s Samirjem Handanovićem se je v sredo v 19. krogu italijanskega prvenstva pomeril s Torinom (1:0) in se veselil še sedme zaporedne zmage. Venezia z Domnom Črnigojem je doma z 1:3 izgubila proti Laziu. Slovenski legionar je tekmo začel v prvi postavi, si v 56. minuti prislužil rumen karton, v 67. minuti pa ga je na igrišču zamenjal Američan Tanner Tessmann, ki si je v sodnikovem podaljšku prislužil rdečega. Na delu sta bila tudi Leo Štulac in Petar Stojanović, ki sta z Empolijem izgubila proti Milanu. Ta je ob porazu Napolija proti Spezii skočil na drugo mesto prvenstvene lestvice.

Samir Handanović je ubranil tri strele na svoja vrata, branilci naslova pa tokrat niso napolnili mreže tekmecev, kot na zadnjih obračunih. Za nove tri točke in potrditev prvega mesta na prvenstveni razpredelnici, jim je zadostoval en sam zadetek, v 30. minuti ga je dosegel Denzel Dumfries. Inter je zadnjo tekmo, na kateri ni zmagal, odigral v 12. krogu, ko se je na milanskem derbiju z Milanom razšel z izidom 1:1. Edinkrat doslej je izgubil v osmem krogu, ko ga je premagal Lazio.

Krog se je začel v torek z obračunom med Genoo in Atalanto Josipa Iličića. Ekipi sta se razšli brez zadetkov, Atalanta pa zdaj z odigrano tekmo več za pet točk zaostaja za vodilnim Interjem. Juventus je bil z 2:0 boljši od Cagliarija.

Odviti bi se moral tudi obračun med Udinesejem in Salernitano Vida Belca, a je tekma zaradi okužb s koronavirusom pri ekipi iz Salerna prestavljena. To je prvi takšen primer v dosedanjem delu Serie A.

Vid Belec - Salernitana
Sportal Čas se izteka, Vidu Belcu in druščini bo dedek Mraz prinesel izpad iz lige

Italijansko prvenstvo, 19. krog:

Torek, 21. december:
Genoa : Atalanta 0:0
Josip Iličić (Atalanta) je igral od 65. minute.

Forte 30.; Pedro 3., Acerbi 48., Alberto 90.+5; R.K.: Tessmann 90.+1/Venezia
Domen Črnigoj (Venezia) je igral do 67. minute, v 56. pa zaradi grobosti prejel rumeni karton.

Roma : Sampdoria 1:1 (0:0)
Šomurodov 72.; Gabbiadini 80.

Inter : Torino 1:0 (1:0)
Dumfries 30.
Samir Handanović (Inter) je igral celo tekmo in ubranil tri strele na svoja vrata.

Verona : Fiorentina 1:1 (1:0)
Lasagna 17.; Castrovilli 81.

Empoli : Milan 2:4 (1:2)
Bajrami 18., Pinamonti 84./11-m; Kessie 12., 42., Florenzi 63., Hernandez 69.
Petar Stojanović (Empoli) je igral do 46. minute, Leo Štulac (Empoli) je v igro vstopil v 85. minuti.

Napoli : Spezia 0:1 (0:1)