17. 10. 2022,
22.51

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,13

Samir Handanović Petar Stojanović Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese Juventus Inter Milano AC Milan italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 17. 10. 2022, 22.51

Italijansko prvenstvo, 10. krog

Remi za "slovenski" Udinese, zmaga Stojanovića in Handanovića

Empoli Roma Petar Stojanović | Petar Stojanović se je v soboto veselil zmage svojega Empolija, sam pa je prejel rumeni karton zaradi grobosti. | Foto Reuters

Nogometaši iz Neaplja so v desetem krogu italijanskega prvenstva šele v drugem polčasu zlomili odpor Bologne. Na koncu so slavili s 3:2, po osmi zmagi pa tudi zadržali prvo mesto v serie A. Atalanta iz Bergama zaostaja dve točki. V ponedeljek je Roma tesno (1:0) premagala zadnjo Sampdorio, Lecce in Fiorentina pa sta remizirala.

Milan - Juventus, Fikayo Tomori
Sportal Milanu derbi z Juventusom, Pušnik navijal za Bijola in Udinese

Deseti krog italijanske serie A je v soboto popoldne odprl klub dveh slovenskih legionarjev, Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja, Empoli. Gostil je Monzo in jo premagal z 1:0. Stojanović je igral do 61. minute, v 17. pa zaradi grobosti prejel rumen karton. Štubljar se še ubada s poškodbo in ni kandidiral za tekmo.

Juventus je v soboto v gosteh premagal Torino z 1:0. Torinski derbi je odločil Dušan Vlahović in črno-belim vsaj začasno zagotovil sedmo mesto na ligaški lestvici. Na vrhu prvenstvene lestvice pa je vsaj začasno Atalanta, ki je v soboto z 2:1 premagala Sassuolo.

Skupno že 155. torinski derbi v serie A je bil ves čas izenačen, bolj odločni pa so bili gosti. Obračun je odločil šesti zadetek Vlahovića v prvenstvu, potem ko se je srbski napadalec najbolj spretno odzval po kotu in iz bližine dosegel edini gol na tekmi. Juventus je s 16 osvojenimi točkami sedmi na lestvici, medtem ko Torino ostaja 11.

Napoli po zmagi nad Bologno zadržal prvo mesto

Nedeljski spored tekem sta odprla Inter in Selernitana. MIlančani so upravičili vlogo favorita in zmagali z 2:0. Samir Handanović je bil na klopi, saj v italijanski ligi za Inter brani Kamerunčan Andre Onana.

Juan Jesus | Foto: Reuters Juan Jesus Foto: Reuters Nogometaši Napolija v tej sezoni kažejo sijajne predstave na domačem in mednarodnem prizorišču. V evropski ligi prvakov imajo na štirih tekmah 100-odstotni izkupiček in so si že izborili nastop v osmini finala, sijajni so tudi na domači sceni. Na desetih tekmah so le dvakrat remizirali in dosegli osem zmag, zadnjo proti Bologni. Za Neapeljčane so zadeli Brazilec Juan Jesus (45.), Mehičan Hirving Lozano (49.) in Nigerijec Victor Osimhen (69.), za goste iz Bologne pa Nizozemec Joshua Zirkzee (41.) in Gambijec Musa Barrow (52.).

Zadnji italijanski prvak Milan je v nedeljski zadnji tekmi v Veroni zmagal z 2:1 in napredoval na tretje mesto. Zasedba iz lombardijske prestolnice, ki ima tri točke manj od Napolija, je povedla v deveti minuti po avtogolu Portugalca Miguela Velosa, zmagoviti gol pa je zabil Sandro Tonali v 81. minuti. Za Verono je edini zadetek dosegel Nemec Koray Gunter v 19. minuti.

Italijansko prvenstvo, 10. krog:

Sobota, 15. oktober:
Empoli : Monza 1:0 (1:0)
Petar Stojanović (Empoli) je igral do 61. minute, v 17. pa zaradi grobosti prejel rumen karton, Lovra Štubljarja zaradi poškodbe ni bilo v kadru Empolija.
Torino : Juventus 0:1 (0:0)
Atalanta : Sassuolo 2:1 (1:1)