Petek, 23. 5. 2025, 16.00
2 uri, 31 minut
Špansko prvenstvo, 38. krog
Janu Oblaku se obeta prestižno priznanje, s katerim bi se vpisal v zgodovino

Bo Jan Oblak še šestič osvojil priznanje zamora?
Z obračunom Betisa, ki ga v sredo čaka finale konferenčne lige proti Chelseaju, in Valencie se začenja zadnji krog španskega nogometnega prvenstva. Drugouvrščeni Real Madrid v soboto čaka spopad z Real Sociedadom. Na stadionu Santiago Bernabeu bo še posebej čustveno, saj se bosta od kluba poslovila trener Carlo Ancelotti in dolgoletni član Luka Modrić.
Atletico Madrid z Janom Oblakom, ki se mu obeta priznanje zamora, bo v nedeljo gostoval pri Gironi, prvak Barcelona pa se bo za konec pomeril z Athletic Bilbaom. Oblak je v prejšnjem krogu naredil nov korak k osvojitvi šeste nagrade zamora za najboljšega vratarja la lige, s katero bi prehitel Antonia Ramalletsa in Victorja Valdesa ter postal najboljši vratar v zgodovini španskega prvenstva.
V predzadnjem krogu je njegov Atletico Madrid premagal Betis s 4:1, Real Madrid Thibauta Courtoisa, s katerim Ločan bije boj za zamoro, pa je v Sevilli slavil z 2:0. Oblak bi si nagrado najlažje zagotovil s tem, da v zadnjem krogu sploh ne bi stopil med vratnici, saj ima trenutno boljši količnik kot čuvaj mreže Real Madrida, ob tem, da je odigral vsaj 28 tekem po 60 minut, kolikor je pogoj za sodelovanje pri nagradi zamora.
Špansko prvenstvo, 38. krog:
Petek, 23. maj:
Sobota, 24. maj:
Petek, 25. maj:
Lestvica:
Najboljši strelci:
29 – Mbappe (Real Madrid)
25 – Lewandowski (Barcelona)
21 – Budimir (Osasuna)
19 – Perez (Villarreal)
18 – Raphinha (Barcelona)
17 – Alvarez (Atletico), Sorloth (Atletico)
15 – Sancet (Athletic)
13 – Garcia (Alaves)
...