Thermometer Blue 0,05

FC Barcelona Atletico Madrid Real Betis Real Madrid La Liga špansko prvenstvo

Ponedeljek, 23. 5. 2022, 0.05

Špansko prvenstvo, 38. krog

Jan Oblak in Atleti potrdili tretje mesto, Barcelona prvenstvo končala s porazom

Jan Oblak | Jan Oblak je z Atleticom špansko prvenstvo končal na tretjem mestu. | Foto Reuters

Jan Oblak je z Atleticom špansko prvenstvo končal na tretjem mestu.

Končalo se je špansko nogometno prvenstvo. Prvak Real Madrid je zadnjo tekmo odigral že v petek zvečer in remiziral z Betisom 0:0., tako da ima zdaj osem dni za pripravo na finale lige prvakov. Barcelona je v nedeljo izgubila proti Villarrealu, a prvenstvo sklenila na drugem mestu, tretji Atletico Madrid Jana Oblaka je za konec premagal Real Sociedad.

Jan Oblak
Sportal Oblak potrdil vstopnico za ligo prvakov

Varovanci Carla Ancelottija so po 38 krogih zbrali 86 točk, 13 več od prve zasledovalke Barcelone.

Zadnje vprašanje je bilo, kdo se bo uvrstil v kvalifikacije za konferenčno ligo in to je z zmago proti Barceloni uspelo Villarrealu. Nastop v evropski ligi sta si zagotovila Betis in Real Sociedad, medtem ko bodo v ligi prvakov poleg Reala in Barcelone nastopali še nogometaši Atletico Madrida in Seville, ki se borita za končno tretje mesto.

Granada, Levante in Alaves so izpadli v drugo ligo.

Sevilla : Athletic Bilbao 1:0 (0:0)

Real Sociedad : Atletico Madrid 1:2 (0:0)
Jan Oblak (Atletico) je igral vseh 90 minut in ubranil dva strela na svoja vrata.