V živo: Oblak v San Sebastianu zaostaja

Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak z Atleticom pravkar gostuje pri Real Sociedadu v San Sebastianu. Za vodilno Barcelono, ki je v torek remizirala s Celto, zaostaja 12 točk. Madridski Real, ki ga prihodnji teden čaka prvi polfinalni obračun lige prvakov proti Bayernu, je v sredo doma remiziral z Athleticom Bilbao. V 87. minuti mu je točko priigral Cristiano Ronaldo.

Veselje Wiliana Joseja po tem, ko je žogo spravil za hrbet Jana Oblaka.

1 / 4

Veselje Wiliana Joseja po tem, ko je žogo spravil za hrbet Jana Oblaka. Foto: Reuters

2 / 4

Cristiano Ronaldo je v 87. minuti zadel za remi Reala Madrida z Athleticom Bilbaom. Foto: Reuters

3 / 4

4 / 4

Prvi strelec španske lige Lionel Messi je Barci na pomoč priskočil v drugem polčasu tekme s Celto. Svojega strelskega posta v Vigu, kjer ni zadel vse od leta 2013, pa ni prekinil. Foto: Reuters

Če so v Angliji, Franciji in Nemčiji že znani prvaki v sezoni 2017/18, pa v Španiji še ni vse odločeno. Šest krogov pred koncem ima neporažena Barcelona s tekmo več ogromnih 12 točk prednosti pred Atleticom, tretjeuvrščeni Real Madrid pa zaostaja že za 16.

Kataloncem bi naslov španskega prvaka preprečil le čudež neverjetnih razsežnosti. V torek so gostovali pri Celti, kjer najboljši strelec la lige Lionel Messi ni zadel že od leta 2013. Čeprav bi si argentinski navijači želeli, da bi trener Ernesto Valverde spočil najboljšega igralca, ki ga poleti čakajo še naporne, a sladke obveznosti na svetovnem prvenstvu v Rusiji, se je strateg Barcelone odločil, da Messi v Galiciji zaigra. V igro je vstopil v drugem polčasu.

Dvoboj se je končal z 2:2, s tem pa je Barcelona izboljšala dosežek Real Sociedada iz sezone 1979/80, ki je ostal neporažen uvodnih 32 krogov. Barcelona je že pri številki 33, če pa prištejemo še neporažene tekme v prejšnji sezoni, pa že pri 40 zaporednih nepremaganih tekmah.

Zaradi sobotnega finala španskega pokala, v katerem se bo Barcelona udarila s Sevillo, na seznam kandidatov za srečanje ni uvrstil Andresa Inieste, Ivana Rakitića, Sergia Busquetsa in Gerarda Piqueja. Tako je manjkal poker zvezdnikov. Tudi Luis Suarez je obsedel na klopi za rezervne igralce.