10. 4. 2023,
22.54

1 leto

Thermometer Blue 0,08

Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo La Liga

Ponedeljek, 10. 4. 2023, 22.54

1 leto

ŠPANSKO PRVENSTVO, 28. KROG

Real Madrid ostal brez točke, Barcelona pa brez gola

Real Villarreal | Real Madrid je doživel peti poraz v domačem prvenstvu. | Foto Reuters

Real Madrid je doživel peti poraz v domačem prvenstvu.

Beli baletniki so med tednom v pokalu v gosteh nadigrali Barcelono (4:0), le tri dni pozneje pa na domači zelenici proti Villarrealu doživeli veliko razočaranje. Čeprav so vodili z 1:0 in 2:1, so na koncu ostali brez točk (2:3). Vodilni Barceloni se je tako ponudila priložnost, da prednost pred branilci naslova poviša na +15. A je proti Gironu kljub terenski premoči osvojila le točko (1:1). Jan Oblak je z Atleticom z 2:1 premagal mestnega tekmeca Rayo Vallecano in se Realu približal na -2.

Federico Valverde Alex Baena
Sportal Nogometaš Reala na parkirišču boksnil tekmeca

Brez gola za Barcelono. | Foto: Reuters Brez gola za Barcelono. Foto: Reuters Barcelona je imela žogo v svoji posesti 59-odstotkov igralnega časa, proti golu je streljala 17-krat, znotraj okvirja sicer samo trikrat. A na drugi strani ni Girona v okvir gola ustrelila niti enkrat. Zadnja tekma 28. kroga španskega prvenstva se je tako končala brez zadetka 0:0. In z eno osvojeno točko je Barcelona Realu Madridu ušla na 13 točk.

Aktualni španski in evropski prvaki nogometaši Reala so tem krogu doživeli peti poraz v la ligi. Real je sicer povedel v 16. minuti po avtogolu Paua Torresa, gostje so izenačili v 39. minuti z zadetkom Samuela Chukwuezeja, gol za 2:1 pa je dosegel Vinicius Junior na začetku drugega dela.

Čeprav so imeli Madridčani, ki so sredi tedna dosegli odmevno zmago v polfinalu španskega pokala proti Barceloni, nato še nekaj zrelih priložnosti, je junak tekme postal Nigerijec Samuel Chukwueze. Jose Luis Morales je v 71. minuti izenačil izid, Chukwueze pa je z natančnim strelom v 80. minuti postavil izid tekme.

Kapetan slovenske reprezentance Jan Oblak, ki je z Atletico Madridom trdno zasidran na tretjem mestu prvenstvene lestvice, se je v nedeljo zvečer mudil pri ekipi Rayo Vallecano in se veselil zmage z 2:1. Realu se je tako približal na pičli dve točki zaostanka.