Barcelona Real Madrid Atletico Madrid špansko prvenstvo Jan Oblak Jan Oblak

Ponedeljek, 8. 1. 2018, 23.15

Špansko prvenstvo, 18. krog

Nov spodrsljaj Reala, za Barcelono zaostaja že 16 točk!

Cristiano Ronaldo | Foto Reuters

Vodilna Barcelona je v 18. krogu španskega prvenstva na Camp Nouu brez težav premagala Levante (3:0) in najbližjemu zasledovalcu Atleticu spet pobegnila za devet točk. Še veliko več, kar 16, za Katalonci zaostaja Real, ki je le remiziral s Celto (2:2). Espanyol je v zadnji tekmi kroga v gosteh premagal Malago.

Tekmo v Vigu so bolje odprli domači. Danski vezist Daniel Wass je izkoristil slabo postavitev vratarja Reala Keylorja Navasa in ga premagal z izjemnim lobom. Real se je po šoku hitro prebudil in v le petih minutah in dveh zadetkih Garetha Bala prišel do popolnega preobrata.

V drugem polčasu je bila Celta boljša in ves čas napadala izenačenje. Prvo veliko priložnost je v 72. minuti zapravil Iago Aspas, ko mu je Navas ubranil enajstmetrovko, drugo pa so domači izkoristili, ko je Wass lepo našel osamljenega Maxa Gomeza, ki je postavil končni izid 2:2. Beli balet po novi klofuti za vodilno Barcelono zaostaja že neverjetnih 16 točk.

Barcelona nadaljujejo v odličnem ritmu. Katalonce je v prednost z lepim zadetkom popeljal Lionel Messi, vodstvo je s še lepšim povišal Luis Suarez, za končnih 3:0 pa je v sodnikovem dodatku poskrbel Paulinho

Oblak leta 2018 začel z zmago

Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je v soboto nastopil prvič v letu 2018. Z Atleticom je doma premagal mestnega tekmeca Getafeja (2:0) in ponovno zadržal nedotaknjeno mrežo. Dvoboj je zaznamoval Diego Costa, ki je dosegel zadetek, nato pa zaradi proslavljanja prejel rdeči karton.

Zakaj je Diego Costa prejel rdeči karton?

Brazilec v šestih minutah zadel in prejel rdeč karton

Costa je v igro vstopil v 62. minuti, šest minut kasneje postavil končni rezultat (2:0), nato pa med proslavljanjem zadetka, ko je na tribuni skočil v objem navijačem, prejel drugi rumeni karton in moral predčasno pod prho. Prvi rumeni karton je prejel v 62. minuti.

Na mestnem derbiju v Sevilli je padlo kar osem golov, krajšo pa so potegnili gostitelji, ki so pod vodstvom nekdanjega trenerja Milana Vincenza Montelle izgubili s 3:5.