Robert Berić Rene Krhin Jan Repas

Sreda, 13. 2. 2019, 21.25

Francosko prvenstvo, zaostali tekmi 23. kroga

Gol in podaja Roberta Berića, ki je Saint Etienne približal ligi prvakov

Robert Berić | Robert Berić v tej sezoni pri Saint Etiennu odlično izkorišča priložnosti, ki jih dobiva. | Foto Reuters

Robert Berić je bil strelec za Saint Etienne pri zmagi z 2:1 v zaostali tekmi 23. kroga francoskega nogometnega prvenstva nad Strasbourgom. Nantes, za katerega je Rene Krhin igral v zadnjih minutah, je z 1:0 premagal Caen, pri katerem niti na klopi ni bilo Jana Repasa.

Čeprav ne dobiva veliko priložnosti za igro, jih Robert Berić pri Saint Etiennu dobro izkorišča. Tokrat je šele tretjič v tej sezoni v francoskem prvenstvu zaigral od prve minute in se izkazal z golom, njegovim tretjim prvenstvenim v tej sezoni in petim skupno. Zadel je z glavo v četrti minuti tekme za vodstvo z 1:0, potem pa prispeval še asistenco za vodstvo z 2:0. Igral je vseh 90 minut, kar se je v prvenstvu zgodilo sploh prvič v tej sezoni, Saint Etienne pa je z novimi tremi točkami skočil na četrto mesto in zdaj za tretjim mestom, ki ob koncu sezone prinaša kvalifikacije za ligo prvakov, zaostaja le še za tri točke.