10. 2. 2019,
22.59

5 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,12

Edinson Cavani francosko prvenstvo PSG Rene Krhin Lyon Robert Berić Jan Repas Denis Petrić

Nedelja, 10. 2. 2019, 22.59

Francosko prvenstvo, 24. krog

Alarm v Parizu, poraz Krhina in Berića

Edinson Cavani | Edinson Cavani je odločil zmagovalca na sobotni tekmi v Parizu, nato pa zaradi poškodbe končal tekmo že po prvem polčasu. | Foto Reuters

Vodilni PSG je v 24. krogu francoskega prvenstva drago plačal zmago nad Bordeauxom (1:0). Edini zadetek na tekmi je dosegel Edinson Cavani, ki pa nato zaradi poškodbe kolka po prvem polčasu ni več nadaljeval srečanja. Bo moral Urugvajec podobno kot njegov soigralec Neymar preskočiti izjemno pomemben torkov spopad lige prvakov proti Manchester Unitedu? Rene Krhin je v nedeljo z Nantesom izgubil proti Nimesu (2:4), Krhin ni igral. Guingamp Denisa Petrića, ki ga ni bilo v kadru, je klonil proti Lillu, St. Etienne Roberta Berića pa pri Rennesu. Berić je v igro vstopil v 62. minuti, a ni kaj dosti vplival na potek srečanja.

V taboru PSG so pred torkovim spopadom proti Manchester Unitedu zaskrbljeni. Prvi zvezdnik francoskih prvakov Neymar se zaradi zloma kosti v stopalu na igrišče ne bo vrnil vsaj še poldrugi mesec, na prvem dvoboju osmine finala lige prvakov pa bi lahko v napadu PSG manjkal še en južnoameriški zvezdnik, Edinson Cavani.

Urugvajec je v soboto proti Bordeauxu odločil zmagovalca z natančnim strelom z bele točke, nato pa zaradi poškodbe kolka po prvem polčasu končal z dvobojem. Cavani je z 22 zadetki v tej sezoni najboljši strelec bogatega pariškega kluba, ki ima visoke cilje v Evropi.

Caen Jana Repasa je izgubil pri Amiensu, nekdanji nogometaš Domžal pa ni kandidiral za srečanje.

Sportal Vroči Slovenec želel k Romi, a je Atalanta zavrnila 13 milijonov evrov #video