2 tedna, 2 dneva

Džengis Čavušević Sankt Gallen Basel Liverpool

Nedelja, 5. 10. 2014, 16.42

Slovenec na kolena spravil krvnika Liverpoola

Basel je med tednom v ligi prvakov premagal sloviti Liverpool, konec tedna pa v švicarskem prvenstvu izgubil proti St. Gallenu. Prste pri presenetljivem porazu je imel vmes tudi Džengis Čavušević.

V soboto zvečer je St. Gallen pred nekaj več kot 16 tisoč navijači gostil Basel in bil vse do zaključka tekme v neugodnem položaju. Zaostajal je z 1:2. Potem je izid na 1:1 pet minut pred koncem poravnal slovenski napadalec Džengis Čavušević, ta je pred tem, le dve minuti za tem, ko je v 61. minuti s klopi prišel na igrišče, zatresel prečko. V tretji minuti sodniškega podaljška je za zmago domačih zadel izkušeni kosovski napadalec Albert Bunjaku.

Prav Bunjaku in Čavušević, nekdanji napadalec Domžal, sta s štirimi prvenstvenimi zadetki trenutno najboljša strelca St. Gallena. Ta je na prvenstveni razpredelnici po treh zmagah, ki jih je nanizal v zadnjih treh krogih, na petem mestu in le dve točki za tretjim.