Sreda, 8. 1. 2014, 16.05
5 let, 9 mesecev
Radosavljević bi v Sloveniji igral le še za Maribor
Kranjčan bo konec aprila dopolnil 35 let, a ostaja trdno prepričan, da v vrhunskem nogometu še ni rekel zadnje. Sodelovanje z Olimpijo se je končalo po koncu jesenskega dela. Ko je nekdanji reprezentant prišel v Ljubljano in oblekel zeleno-beli dres, je vedel, da mu bo pogodba potekla čez nekaj mesecev.
Zato tudi ni bil razočaran, ko je ljubljanski klub v ponedeljek prek športnega direktorja Saša Udoviča sporočil, da se "zmaji" v nadaljevanje prvenstva podajajo brez treh nogometašev (ob Radosavljeviću še Milan Anđelković in Tadej Apatič), prihodnost pa želijo graditi na mlajših kandidatih. "Če bi imel daljšo pogodbo, potem bi bil slabe volje, tako pa nisem," se je nasmehnil Aleksander Radosavljević, ki je zadnjo tekmo v dresu Olimpije tako odigral 8. decembra, ko je na Bonifiki padel Koper.
Kakovost predstav v 1. SNL ga je pozitivno presenetila
Na prazne tribune, zaščitni znak domačih tekem Olimpije, se je hitro navadil in ga to ni zmotilo, saj je bil na kaj podobnega pripravljen. Kako pa je občutil Prvo ligo Telekom Slovenije, ki velja za eno izmed najmlajših (če upoštevamo starost nastopajočih v prvi ligi) v Evropi? "Kakovost je kar v redu. Ni tako slaba, kot jo želijo nekateri prikazati. Glede na to, kakršni so pogoji in zanimanje medijev, je kakovost zelo dobra, v ligi pa igra veliko zanimivih igralcev," je bil nekdanji reprezentant pozitivno presenečen nad dogajanjem na slovenskih zelenicah.
V Olimpijo je prispel sredi jeseni kot eden izmed bolj izkušenih dežurnih gasilcev (poleg njega še Anđelković in Nikola Nikezić, pozneje še Apatič), imel zagotovljeno mesto v začetni enajsterici in z Ljubljančani prišel do polfinala pokala Slovenije ter šestega mesta na prvenstveni razpredelnici. Premalo za takšen klub?
"V Olimpiji sem bil premalo časa, da bi to komentiral. Je pa res, da bi morala biti Olimpija vsako leto v boju za prvaka. To bi bila druga zgodba za slovensko ligo. Zakaj pa ni pri vrhu, pa raje ne bi komentiral," se je diplomatsko izognil razmišljanju o tem, zakaj se lahko največje slovensko mesto, ki pred začetkom sezone ni skrivalo visokih ambicij, po jesenskem delu pohvali z ducatom točk zaostanka za Mariborom.
Pridobil je izkušnje, ki bi mu lahko pomagale pri trenerskem delu
Ne predaja se zimskemu počitku, ampak ves čas trenira. Na štadionu mu z nasveti pomaga atletski trener Matjaž Polak, drugače pa trenira sam. Čuti se pripravljenega in počasi pogleduje proti novim delodajalcem. "Še bom igral, o tem sem prepričan," ne misli kar tako prekiniti bogate kariere, v kateri se je mudil tudi v Rusiji, Grčiji in na Nizozemskem. Če bi ostal doma, bi prišla v poštev le dva kluba. "V Sloveniji sta le Olimpija in Maribor imeni z zgodovino, sem pa prijetno presenečen, da je liga tako kakovostna in izenačena. Veliko je klubov, ki so pokazali stopničko več." Ker Olimpija nanj ne računa in si tudi ni prizadevala, da bi se sodelovanje podaljšala, bi lahko tako, glede domačega okolja, zaigral le še za Maribor. Najbolj verjetna možnost je, da bi se podal v tujino, kjer je prebil mnoga leta. Nazadnje v deželi tulipanov.
Nekajmesečna izkušnja pri Olimpiji ga je obogatila, saj je po dolgih letih občutil delo v slovenskih prvoligaških klubih in videl, kako razmišljajo igralci. "Ko bom trener, mi bo to znanje prišlo zelo prav," se je razveselil pridobljenih spoznanj.
S tem, kar je Srečko Katanec naredil s člansko reprezentanco, je zelo zadovoljen. "Lepo je, da se dobro igra, zmaguje in je vedno več gledalcev. Sam sem svojo zgodbo z reprezentanco že zaključil," je prepričan, da ne bo več oblekel državnega dresa. To je ponovil tudi ob naši opazki, da so poti v nogometu mnogokrat nepredvidljive in bi se lahko ob tem, če bi povrnil formo, ki jo je kazal v času SP 2010, marsikaj spremenilo.
Selektor Katanec je že na primeru Milivoja Novakovića pokazal, da igralce deli na boljše in slabše, ne pa na starejše in mlade. A Rade čuti, da se je njegov reprezentančni čas iztekel. Ne pa tudi klubski, zato si bo prizadeval, da najde nov klub. Pravih ponudb za zdaj še ni prejel, a pravo januarsko povpraševanje je šele za pričakovati …