30. 11. 2016,
22.04

Thermometer Blue Green 3,60

1

Prva liga Telekom Slovenije NK Aluminij NK Celje NK Domžale NK Gorica NK Koper NK Krka NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Radomlje NK Rudar naj gol

Sreda, 30. 11. 2016, 22.04

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 19. KROG

Zastrašujoči Maribor zlahka, bleda Olimpija stežka

1

NK Olimpija | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši Maribora so v 19. krogu Prve lige Telekom zmagali še četrtič zapored in v Ljudskem vrtu s 4:0 odpravili Koper. Olimpija je v Stožicah z 2:1 premagala Celje. Radomlje so šokirale in v Domžalah prišle do prve zmage.

Olimpija je v Stožicah proti Celju po prvem polčasu vodila z 2:0, zadela sta Leon Benko in Ricardo Alves, ki je zadel že na zadnji tekmi, a nato trepetala za zmago. Na začetku drugega dela igre je ostala brez izključenega branilca Miha Klinarja. Potem je za goste zadel nekdanji nogometaš Maribora Amar Rahmanović in Ljubljančani so trepetali za zmago. Nekajkrat jih je rešil njihov mladi vratar Rok Vodišek.

V dresu Maribora se je spet izkazal Luka Zahović, ki je prispeval gol in podajo. | Foto: Bobo V dresu Maribora se je spet izkazal Luka Zahović, ki je prispeval gol in podajo. Foto: Bobo

Maribor v zadnjem času navdušuje

Ljubljančani so po zmagi začasno skočili na vrh lestvice in upali, da Mariborčani v zadnji tekmi kroga zvečer v Ljudskem vrtu ne bodo premagali Kopra. Že po prvem polčasu je bilo njihovih upov konec.

Maribor je spet navdušil, zmagal s 4:0, in potrdil, da je trenutno najboljša ekipa v slovenskem prvenstvu. Mariborčani poraza ne poznajo že 17 tekem zapored, v prvenstvu pa v zadnjem času navdušujejo. V zadnjih štirih tekmah so štirikrat zmagali, dosegli so 13 golov, prejeli pa niso niti enega.

Hud šok z Domžale

Radomlje so šokirale v Domžalah. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Radomlje so šokirale v Domžalah. Foto: Žiga Zupan/Sportida Domžalčani, ki so pred tem krogom nanizali tri zmage in v zadnjih treh tekmah zabili kar enajst golov, so gostili zadnjeuvrščene Radomlje in doživeli pravcati šok. Gostje so šele v 19. prvenstveni tekmi sezone prišli do prve zmage. Pot do treh točk jim je utrl mladi nekdanji srbski nogometaš Domžal Filip Janković, tik pred koncem tekme je delo dokončal Hrvat Marko Nunić.

Pestra nogometna sreda se je začela v Novi Gorici in Velenju. Gorica je po šestih prvenstvenih tekmah brez zmage le osvojila tri točke, pred domačimi navijači je s 3:0 odpravila Aluminij, potem ko je vse tri zadetke dosegla v drugem polčasu.

Krško je v Velenju vodilo z 2:0, a je nato Rudar dosegel dva gola in prišel do točke.