prijateljske tekme Neymar Lionel Messi Lionel Messi Srečko Katanec

Sreda, 11. 9. 2019, 9.00

Prijateljske tekme (5. do 11. september)

Brazilija in Čile praznih rok, Katanec remiziral

Daniel James Wales | Med strelce za Wales se je ponovno vpisal Daniel James. 21-letni krilni napadalec je v tej sezoni prvi strelec Manchester Uniteda. | Foto Reuters

Po svetu potekajo tudi številni prijateljski nogometni obračuni. Argentina se je znesla nad Mehiko (4:0), Peru pa je v Los Angelesu zadal Braziliji prvi poraz po enem letu. Selecao je s tem prekinil niz 17 tekem brez poraza. Honduras je presenetil Čile, Wales je premagal Belorusijo, Irska je bila boljša od Bolgarije, Irak pa se je pod vodstvom Srečka Katanca razšel brez zadetkov z Uzbekistanom.

Katančev Irak je imel še zadnji preizkus moči pred začetkom kvalifikacij za SP 2022, ki jih bo začel 10. oktobra z dvobojem proti Hong Kongu, pomeril pa se bo tudi proti Kambodži, Iranu in Bahrajnu.

Sportal Kosovski čudež se nadaljuje. Portugalci zmagali v Beogradu.