West Ham Chelsea Manchester United Middlesbrough Andraž Šporar pokal FA

Nedelja, 6. 2. 2022, 21.31

Angleški pokal FA, 1/16 finala

Šporar po podvigu na Old Traffordu proti Tottenhamu

4

Manchester United Middlesbrough | Andraž Šporar je na Old Traffordu odigral 91 minut. | Foto Guliverimage

Andraž Šporar je na Old Traffordu odigral 91 minut.

Andraž Šporar je pomagal Middlesbroughu do odmevnega skalpa v angleškem pokalnem tekmovanju. Boro se je prebil med 16 najboljših po zmagi na Old Traffordu, kjer je izločil Manchester United po izvajanju kazenskih strelov. Bilo je 9:8 za goste. Pri gostiteljih je bil eden od največjih osmoljencev Cristiano Ronaldo, saj je v 20. minuti zapravil strel z bele točke. "Nepozabna noč," je po veliki zmagi na Instagramu zapisal slovenski reprezentant. Chelsea in West Ham sta v soboto strla odpor tekmecev šele po podaljšku, Manchester City pa je prepričljivo ugnal Fulham.

Hrvaška : Slovenija, kvalifikacije za SP 2022, Split, Matjaž Kek
Sportal Sprememba, Slovenija v bogati deželi najprej s Hrvaško

Uvodno srečanje 1/16 angleškega pokalnega tekmovanja je postreglo s presenečenjem. Middlesbrough, trenutno šestouvrščeni klub tekmovanja championship, uradne angleške druge lige, je v gosteh premagal Manchester United, trenutno četrtouvrščeno ekipo premier lige. Rdeči vragi niso izkoristili prednosti domačega igrišča. Čeprav so si na Old Traffordu priigrali številne priložnosti, so ostali na koncu prekratki in po napetem izvajanju 11-metrovk, v katerem je zmagovalca odločila šele osma serija (pred tem so bili izvajalci nezgrešljivi in zadeli 15-krat zapored), izpadli iz pokala FA.

Veselje Middlesbrougha in Andraža Šporarja po najbolj odmevni zmagi, odkar igra na Otoku. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Veselje Middlesbrougha in Andraža Šporarja po najbolj odmevni zmagi, odkar igra na Otoku. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

O dvoboju se bo še dolgo razpredalo. Ko je bil rezultat še 0:0, je portugalski superzvezdnik Cristiano Ronaldo (v soboto praznuje 37. rojstni dan) v 20. minuti z bele točke zgrešil vrata. Pet minut pozneje je Jaden Sancho le popeljal rdeče vrage v vodstvo, tako je ostalo do konca prvega dela, v katerem si je United priigral številne priložnosti. Sancho je zatresel okvir vrat, zadetek Marcusa Rashforda pa je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Manchester United Middlesbrough | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Middlesbrough, za katerega je zaigral slovenski napadalec Andraž Šporar, ni bil nevaren, v 64. minuti pa so gostje po spornem zadetku Matta Crooksa izenačili. Podajalec Duncan Watmore si je namreč pomagal z roko, a sodniki tega niso videli. Devet tisoč navijačev gostov je bilo navdušenih, srečanje se je prevesilo v podaljšek, na začetku katerega je Šporar zapustil igro, po 120 minutah, ko še vedno ni bilo zmagovalca (1:1), pa se je začela dramatična loterija kazenskih strelov.

Strelci so zadevali drug za drugim, vse do osme serije, v kateri je mladi up Uniteda Anthony Elanga zgrešil cilj in spravil v delirij navijače iz Middlesbrougha. To je velik udarec za rdeče vrage, ki jih ta mesec čaka prva tekma osmine finala lige prvakov proti Oblakovemu Atleticu, še zadnja priložnost, da sezone ne končajo brez lovorike.

Middllesbrough se bo v osmini finala pomeril s Tottenhamom.