Torek, 21. 2. 2023, 15.30

Priprava nogometne reprezentance

Po dveh zmagah še remi slovenskih nogometašic

Slovenija ženska nogometna reprezentanca | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Antalyi odigrala še tretjo tekmo in zabeležila remi. Izbranke Boruta Jarca, ki jih letos čaka nastop v ligi narodov, so po Uzbekistanu (2:1) in Zambiji (1:0) z Južno Afriko igrale 1:1 (1:0).

Edini gol za Slovenijo je dosegla Adrijana Mori v 13. minuti, potem ko je izkoristila lepo podajo kapetanke Mateje Zver. Južnoafričanke so izenačile v 77. minuti.

Na prvi tekmi proti Uzbekistanu sta za Slovenijo zadeli Lara Prašnikar v 32. in Kristina Erman v 67. minuti, na drugi pa je proti Zambiji gol dosegla Zver v 18. minuti.

Slovenija je leto 2023 pričakala kot 43. država na uradni lestvici Mednarodne nogometne zveze, višje je bila v vsej svoji zgodovini le oktobra lani - na 42. mestu.