21.55

Ante Čačić NK Maribor NK Maribor APOEL Nikozija

Sreda, 31. 7. 2013, 21.55

Neporaženi Hrvat ponosen, ker so pokazali pogum

Hrvat Ante Čačić je po remiju na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov v Nikoziji seveda zadovoljen.

''Zabiti gol in ostati neporaženi,'' so pred sredino prvo tekmo pri Apoelu v Nikoziji v en glas poudarjali Mariborčani. Tekma je za njimi, v Slovenijo se vračajo z remijem 1:1. Naloga je izpolnjena. Pred končnim ciljem – prebojem v nadaljnje tekmovanje - , jih čaka še hud boj, a zdaj so v veliko boljšem položaju, kot so bili pred tekmo. ''Po žrebu so nas mnogi postavljali v vlogo 'avtsajderja', a takoj sem napovedal, da bo odločitev padla v Ljudskem vrtu. Tako se je tudi zgodilo. Po prvih 90 minutah imamo dobro izhodišče,'' so bile prve besede, ki jih je po tekmi izrekel Ante Čačić. ''Veseli me, ker smo igrali pogumno. Morda ni ravno skromno, a menim celo, da bi lahko po prikazanem zabili še kak gol. Lahko bi prišli do še boljšega rezultata. Vseeno moramo biti zadovoljni s tem, kar smo dosegli. Proti zelo kakovostni ekipi Apoela smo v izjemnem vzdušju na njenem štadionu prišli do odličnega rezultata. Zaslužili smo si ga, saj smo igrali zelo dobro,'' je še povedal Zagrebčan.

Maribor je v prvem polčasu igral slabo in bil zasluženo v zaostanku, v drugem je bila igra gostov povsem drugačna. ''Nekateri igralci so potrebovali nekaj časa, da so se prilagodili na razmere. Gostitelji so bili agresivnejši in imeli posest žoge. Prehitro smo izgubljali žoge, že ob začetkih akcij. Toda potem smo dvignili nivo igre, stopnjevali ritem in nismo izgubili upanja, česar sem zelo vesel. Pokazali smo željo po zadetku,'' je bil izčrpen in nadaljeval: ''Če bi bili v zadnjem delu bolj mirni, bi lahko rezultat še dodatno oplemenitili. Med odmorom sem fantom rekel, da prvi polčas ni bil slab. Da smo lahko boljši, a potrebujemo večjo zbranost. Onemogočili smo gostitelje, z menjavami pa ohranili dovolj visok ritem igre za uresničitev cilja. Rezultat je še dodatno okrepil našo samozavest, kar bo nedvomno dobro vplivalo na našo ekipo.'' Nekdanji trener zagrebškega Dinama na klopi Maribora poraza še ne pozna. Niz zdaj traja že sedem tekem. Na klopi hrvaškega prvaka je prav tako začel odlično. Izgubil ni kar 32 tekem zapored. Pri kateri številki se bo ustavil v Ljudskem vrtu?