RB Leipzig Wolfsburg Borussia Dortmund Bayern München Martin Pečar Kevin Kampl Bundesliga

Nedelja, 12. 9. 2021, 21.22

NEMŠKO PRVENSTVO, 4. KROG

Bayern ponižal Leipzig, ki je bil jezen na sodnika. Tudi zaradi Kampla.

Kevin Kampl | Kevin Kampl je bil nezadovoljen s sojenjem na derbiju kroga. | Foto Reuters

Kevin Kampl je bil nezadovoljen s sojenjem na derbiju kroga.

V derbiju 4. kroga nemške bundeslige je prvak Bayern v soboto v gosteh s 4:1 odpravil RB Leipzig. Rdeči biki so bili zelo nezadovoljni s sojenjem, Kevin Kampl, ki je odigral vso tekmo, pa je prispeval podajo za edini zadetek gostiteljev. Borussia Dortmund je na krilih Erlinga Brauta Haalanda po pravcati poslastici, polni zadetkov, s 4:3 spravila v slabo voljo Bayer Leverkusen. V vodstvu je po novi zmagi Wolfsburg.

Bayern, ki ga med tednom čaka spektakel za uvod v novo evropsko sezono proti Barceloni, je v derbiju kroga prišel do treh točk po visoki zmagi (4:1). Novi trener Bavarcev Julian Nagelsmann je tako prepričljivo ugnal nekdanje varovance, za katere je Kevin Kampl odigral vso tekmo. Vroče je bilo že v 2. minuti, ko so gostitelji pričakovali, da bo sodnik Deniz Aytekin po igranju Thomasa Müllerja z roko pokazal na belo točko za gostitelje. Tega niso dočakali, spornega trenutka niso niti pregledovali s sistemom VAR. Sedem minut pozneje, ko je z roko na nepravem delu igrišča igral Kampl, je bilo obratno.

Bayern je zmagal tretjič zapored v nemškem prvenstvu. | Foto: Reuters Bayern je zmagal tretjič zapored v nemškem prvenstvu. Foto: Reuters

Navijači Leipziga so bili besni, branilci naslova pa so v drugem polčasu na krilih rezervista Jamala Musiale (zadetek in podaja) hitro povečali prednost. Gostitelji so za časten zadetek poskrbeli po izjemnem strelu Avstrijca Konrada Laimerja (podal mu je Kampl), minuto za tem pa je ob glasnih žvižgih vstopil v igro pri gostih Marcel Sabitzer, donedavni kapetan rdečih bikov, po novem pa nogometaš Bayerna. Gostje so v sodnikovem podaljšku prišli do končne zmage, s katero so se utrdili na drugem mestu. Vodi Wolfsburg, ki je kot edini v štirih krogih osvojil vseh možnih 12 točk. Tokrat so volkovi v gosteh ugnali Greuther Fürth.

Dortmundčani slavili na poslastici v Leverkusnu

Za uvod so na igrišče stopili nogometaši Bayerja iz Leverkusna in dortmundske Borussie. Domači so kar trikrat na srečanju vodili, gostje pa so se prav tolikokrat vrnili. Na koncu je vse tri točke moštvu iz Dortmunda z drugim zadetkom na srečanju zagotovil izjemni Norvežan Erling Braut Haaland.

Erling Haaland je odločil zmagovalca po natančnem strelu z bele točke. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Erling Haaland je odločil zmagovalca po natančnem strelu z bele točke. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Eintracht Frankfurt Martina Pečarja, ki znova ni kandidiral za srečanje, je v nedeljo remiziral s Stuttgartom (1:1). Mladi Slovenec tako še naprej čaka na debi v elitni nemški ligi.