14. 5. 2023,
19.30

11 mesecev, 2 tedna

Thermometer Blue 0,02

Thomas Müller RB Leipzig Kevin Kampl Borussia Dortmund Bayern München Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 14. 5. 2023, 19.30

NEMŠKO PRVENSTVO, 32. KROG

Šestica Bayerna, Borussia odgovorila s petimi goli

Bayern München  Thomas Müller |  Thomas Müller je zabil prvi gol na tekmi, sledilo jih je še pet. | Foto Reuters

Thomas Müller je zabil prvi gol na tekmi, sledilo jih je še pet.

V nemški bundesligi je v boju za naslov še naprej zelo vroče. Vodilni Bayern je v soboto na Alianz Areni v 32. krogu pričakal Schalke, ki se bori za obstanek, in ga razbil s 6:0. Nato so na zelenico stopili še nogometaši Borussie Dortmund in Mönchengladbah premagali s 5:2. Razlika med Bayernom in Dortmundom tako ostaja točka, do konca prvenstva pa sta še dve tekmi.

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v 32. krogu nemškega prvenstva zabeležili zanesljivo zmago proti Schalkeju. Bavarci so od samega začetka prevzeli vajeti v svoje roke. Čeprav je sprva blestel gostujoči vratar Alexander Schwolow, so varovanci Thomasa Tuchla do polčasa zabili dva gola. Prvega je v 21. minuti dosegel Thomas Müller, drugega pa z bele pike Joshua Kimmich (29.). V drugem polčasu je dva gola dosegel Serge Gnabry (50., 66.), prepričljivo zmago pa sta potrdila še Mathys Tel (80.) in Noussair Mazraoui (90+2.).

Zmaga Borussie s 5:2 | Foto: Reuters Zmaga Borussie s 5:2 Foto: Reuters Odgovor Borussie je bil nekaj ur pozneje enako silovit. Mönchengladbachu so nogometaši v rumeno-črnih dresih že v prvem polčasu zabili štiri gole: dva Sebastien Haller, po enega pa Donyell Malen in Jude Bellingham. Zmagovalec je bil tako odločen že po 32 minutah. V drugem polčasu smo videli še tri gole. Za končni izid 5:2 je v sodnikovem dodatku zabil Giovanni Reyna. Pred zadnjima dvema krogoma Dortmund za vodilnim Bayernom zaostaja točko.

Leipzig do zmage v zadnjih minutah

Nogometaši Leipziga, za katerega igra Kevin Kampl (tokrat zadnjih 20 minut), so na domači zelenici tik pred koncem dvoboja proti Werderju iz Bremna prišli do treh točk. Po zmagi z 2:1 so se prebili na tretje mesto in so blizu uvrstitve v ligo prvakov. Werder je v 70. minuti povedel, potem ko je bil natančen Leonardo Bittencourt. Nogometaši iz Bremna so vse do zadnjih treh minut rednega dela vodili, nato pa so domačini stopili na plin in pripravili preobrat. Najprej je v 87. minuti gol za izenačenje dosegel Willi Orban po podaji Christopherja Nkunkuja. Ta je bil podajalec tudi v šesti minuti sodnikovega dodatka, ko je pomembno zmago domačim zagotovil Dominik Szoboszlai