7. 5. 2023,
19.44

11 mesecev, 3 tedne

Thermometer Blue 0,06

Kevin Kampl RB Leipzig Borussia Dortmund Bayern München Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 7. 5. 2023, 19.44

NEMŠKO PRVENSTVO, 31. KROG

Dortmundčani so se znesli nad Wolfsburgom, Bavarcem dihajo za ovratnik

Borussia Dortmund | Borussia Dortmund je pometla z Wolfsburgom. | Foto Reuters

Borussia Dortmund je pometla z Wolfsburgom.

V nemškem nogometnem prvenstvu se nadaljuje loterija, ki bo odločila, kdo bo novi kralj bundeslige. Bayern, ki je v prejšnjem krogu po spodrsljaju Borussie Dortmund znova skočil na vrh, je tokrat v zadnji sobotni tekmi gostoval pri Wederju iz Bremna, z zmago (2:1) pa Dortmundčanom zbežal na štiri točke prednosti. Borussia se je v nedeljo znesla nad Wolfsburgom (6:0) in se vrnila v igro za naslov. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl pa je v soboto dosegel zmagoviti gol za Leipzig v derbiju za tretje mesto s Freiburgom.

Nedelja, 7. maj:

RB Leipzig Kevina Kampla bije srdit boj za ligo prvakov in je danes z zmago pri Freiburgu (1:0) naredil velik korak proti omenjenemu cilju. Prav nekdanji slovenski reprezentant je bil mož odločitve. Dvaintridesetletnik je tekmo sicer začel na klopi za rezervne igralce, v igro pa je vstopil v 53. minuti in dvajset minut kasneje dosegel edini zadetek na tekmi. Leipzigu je s tem omogočil skok na tretje mesto.

Kevin Kampl je junak nadvse pomembne Leipzigove zmage nad Freiburgom. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kevin Kampl je junak nadvse pomembne Leipzigove zmage nad Freiburgom. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kampl in soigralci so po 31 krogih zbrali 57 točk oziroma eno več od neposrednih tekmecev za nastop v ligi prvakov prihodnje leto, Uniona iz Berlina ter današnjega tekmeca Freiburga. Berlinčani so izgubili proti Augsburgu z 0:1. Edini zadetek je dosegel Dion Drena Beljo v 53. minuti. Med evropsko elito bodo sicer igrala štiri nemška moštva.

Bayern je po sobotni zmagi v Bremnu dortmundski Borussii pobegnil na + 4, ta pa se je v nedeljo po visoki zmagi nad Wolfsburgom (6:0) vrnila na - 1.