Kevin Kampl Bundesliga RB Leipzig Bayern München Borussia Dortmund

Ponedeljek, 22. 4. 2019, 22.24

NEMŠKO PRVENSTVO, 30. KROG

Wolfsburg v izdihljajih preprečil zmagoslavje Eintrachtu

Wolfsburg | Nogometaši Wolfsburga so v 90. minuti iztržili remi proti Eintrachtu. | Foto Getty Images

Nogometaši Wolfsburga so v 90. minuti iztržili remi proti Eintrachtu.

Na zadnji tekmi 30. kroga nemškega prvenstva so nogometaši Eintrachta iz Frankfurta pri Wolfsburgu vodili do 90. minute, na koncu pa vknjižili le točko. Borussia Dortmund je zmagala v Freiburgu in se tako vodilnemu Bayernu Münchnu, ki je bil z 1:0 boljši od Werderja, spet približala na zgolj točko zaostanka. Obeta se torej dramatičen boj za prvenstveno lovoriko. Najbližji zasledovalec vodilnih dveh RB Leipzig je tudi s pomočjo Kevina Kampla z 2:1 v gosteh ugnal Borussio Mönchengladbach.

V soboto je tretjeuvrščeni RB Leipzig Kevina Kampla slavil še petič zapored. Rdeči biki so premagali tudi Borussio Mönchengladbach. Kampl se je v prejšnjem krogu izkazal z izjemnim zadetkom, tokrat pa je njegova statistika vsaj kar se zadetkov in podaj tiče ostala prazna. Bayern, ki se z Borussio Dortmund bori za naslov prvaka, se je mučil proti Werderju, a vseeno osvojil vse tri točke. Srečanje je odločil nemški orjak, 195 centimetrov visoki Niklas Süle.

Sportal Iličić v življenski formi: Italija se mu po čudežu v Neaplju klanja #video