nemško prvenstvo Bayern München Borussia Dortmund Kevin Kampl RB Leipzig

Nemško prvenstvo, 29. krog

Bayern se je sprehodil do zmagei, izjemen zadetek Kampla #video

Kevin Kampl, RB Leipzig | Kevin Kampl je zadel za vodstvo Leipziga. | Foto Getty Images

Kevin Kampl je zadel za vodstvo Leipziga.

Red Bull Leipzig našega Kevina Kampla je v 29. krogu nemškega prvenstva z 2:0 ugnal Wolfsburg, ki se bori za mesta v Evropi. Kampl je tekmo začel v prvi postavi, igral je do 89. minute, v 16. minuti pa je z natančnim strelom izven kazenskega prostora zadel za vodstvo domačih. Rdeči biki igrajo v izjemni formi in so dosegli še četrto zaporedno zmago, njihov zadnji poraz sega v januar, ko jih je premagala Borussia iz Dortmunda. Slednja je po veliki in boleči klofuti proti Bayernu z 2:1 premagala Mainz, vodilni Bavarci pa so visoko odpravili tudi Düsseldorf.