Borussia Dortmund Kevin Kampl Bayern München RB Leipzig nemško prvenstvo

Nemško prvenstvo, 21. krog

Moštvo z dna lestvice končalo zmagoviti niz svetovnih klubskih prvakov

Bayern Munchen Arminia | Nogometaši Arminia Bielefeld so pri Bayernu vknjižili točko. | Foto Guliverimage

Nogometaši Arminia Bielefeld so pri Bayernu vknjižili točko.

Nogometaši Bayerna iz Münchna, ki so pred dnevi postali svetovni klubski prvaki, so si v ponedeljek privoščili spodrsljaj v domačem prvenstvu. V 21. krogu so le remizirali s 16. ekipo Bundeslige Arminio Bielefeld (3:3), ki je končala pet tekem dolg zmagoviti prvenstveni niz Bavarcev. Tem je kazalo še slabše, dvakrat so zaostajali za dva zadetka (0:2, 1:3), a nato po preobratu prišli do točke.

Nogometaši Eintracht Frankfurt so v nedeljo doma z 2:0 odpravil Köln in prišli do četrte prvenstvene zmage v nizu. Frankfurtčani so v zadnjih devetih tekmah sedemkrat zmagali in dvakrat remizirali, tako da so zdaj v položaju, ko lahko upajo na zgodovinsko uvrstitev v ligo prvakov, v kateri do sedaj še niso bili.

RB Leipzig je v edini petkovi tekmi  z 2:1 ugnal Augsburg in se vodilnemu Bayernu približali na štiri točke. Kevin Kampl je za zmagovalce igral do 63. minute. Bayer Leverkusen je proti Mainzu do 89. minute vodil z 2:0, potem pa se moral zadovoljiti z remijem z 2:2. Z istim rezultatom je s Hoffenheimom remizirala Borussia Dortmund.