Kevin Kampl Bayern München nemško prvenstvo

Nedelja, 26. 8. 2018, 14.00

Nemško prvenstvo, 1. krog

Borussia D. proti Leipzigu zrežirala popoln preobrat

Kevin Kampl | Kampl je proti Borussii D. na igrišču prebil vseh 90 minut. | Foto Guliver/Getty Images

Kampl je proti Borussii D. na igrišču prebil vseh 90 minut.

V nemškem prvenstvu bosta sta bila v nedeljo na sporedu dva obračuna. Mainz je doma z 1:0 odpravil Stuttgart, Kamplov Leipzig je visoko izgubil proti dortmundski Borussii. Že v soboto je bilo odigranih šest tekem. Wolfsburg je zmagal v podaljšku, na zadnji sobotni tekmi je Monchengladbach premagal Bayer Leverkusen z izidom 2:0.

Novo sezono nemškega  prvenstva sta na Allianz Areni odprla nemški prvak Bayern in Hoffenheim. S 3:1 so slavili Münchenčani, ki so na prvih dveh tekmah sezone slavili v nemškem superpokalu in prvem krogu nemškega pokala.

Wolfsburg je na domačem igrišču premagal Schalke z izidom 2:1. Zmagoviti gol pa je padel v podaljšku, potem ko je v polno zadel Daniel Ginczek. Gostje se od 65. minute igrali z igralcem manj, potem ko je prekršek za rdeči karton naredil srbski nogometaš Matija Nastašić.

Na zadnji sobotni tekmi se je domači Monchengladbach veselil zmage. Za to sta bila najbolj zaslužna strelca golov na tekmi Jonas Hofmann in Fabian Johnson.

V nedeljo sta bili na sporedu še dve tekmi. Mainz je na domačem igrišču premagal Stuttgart. Edini zadetek je za domačo ekipo v 76. minuti dosegel Anthony Ujah. Kamplov Leipzig je v derbiju uvodnega kroga gostoval pri Borussii Dortmund. Leipzižani so povedli že v 1. minuti tekme, a je Borrussia hitro izenačila in do konca prvega polčasa zrežirala popoln preobrat. Kljub napovedim, da Kevin Kampl zaradi poškodbe najverjetneje še ne bo mogel pomagati rdečim bikom, je tekmo začel v prvi postavi in na igrišču prebil vseh 90 minut.

1 - Bentaleb (Schalke), Brooks (Wolfsburg), Gebre Selassie (Bremen), ...