19. 9. 2024,
21.15

1 dan, 9 ur

Thermometer Blue 0,14

Izabela Križaj Mateja Zver Špela Kolbl Vladimir Kokol ŽNK Mura Nona liga prvakinj

Četrtek, 19. 9. 2024, 21.15

1 dan, 9 ur

Kvalifikacije za ligo prvakinj

Mura Nona izgubila na prvi tekmi v Avstriji

ŽNK Mura Nona | Varovanke Vladimirja Kokola čaka težko delo na povratnem obračunu. | Foto Jure Banfi/alesfevzer.com

Varovanke Vladimirja Kokola čaka težko delo na povratnem obračunu.

Nogometašice Mure None so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakinj v gosteh izgubile proti St. Pöltnu z 0:3. Povratna tekma bo 26. septembra v Murski Soboti.

Avstrijski prvak St. Pölten, za katerega igrata tudi slovenski reprezentantki Mateja Zver in Izabela Križaj, je na prvem obračunu prišel do lepe prednosti. Avstrijke so vse zadetke dosegle v drugem polčasu, uspešne so bile Kamila Dubcova v 65. minuti, Melike Pekel v 73. in Križaj, ki je igrala celo tekmo, v 79. minuti. Izbranke Vladimirja Kokola tako čaka težko delo na povratnem obračunu.

Avstrijske tekmice so devetkrat osvojile avstrijsko prvenstvo ter imajo tudi deset pokalnih naslovov. Zanje že dolgo igra tudi 36-letna Mateja Zver, ki tokrat ni dobila priložnosti za igro.