Lyon Wolfsburg liga prvakinj

Sreda, 26. 8. 2020, 22.01

nemke izločile barcelono, francozinje pa psg

Članice Lyona bodo peti zaporedni naslov napadale proti Wolfsburgu

Lyon liga prvakinj | Članice Lyona so v polfinalu izločile PSG, v finalu jih čaka Wolfsburg. | Foto Getty Images

Članice Lyona so v polfinalu izločile PSG, v finalu jih čaka Wolfsburg.

V finalu nogometne lige prvakinj se bosta pomerili ekipi nemškega Wolfsburga in francoskega Lyona. Nemke so v prvem polfinalu ugnale Barcelono z 1:0, Lyon pa je z istim izidom izločil PSG in ostaja v igri za peti zaporedni naslov v tem tekmovanju.

Bayern
Sportal Bayern po drami do šeste evropske krone!

Nogometašice Wolfsburga so slavile po zadetku Švedinje Fridoline Rolfo v 58. minuti. Nemke bodo v finalu lovile tretjo lovoriko v petem finalu elitnega ženskega klubskega tekmovanja.

Igralke Lyona so doslej šestkrat slavile v ligi prvakinj. Po zadetku Francozinje Wendie Renard v 67. minuti za zmago z 1:0 pa bodo imele v nedeljo ob 20. uri priložnost, da še petič zapored osvojijo to tekmovanje.