Arsenal povozil Napoli, španski derbi Valencii

2

Arsenal | V derbiju večera je Arsenal brez težav premagal Napoli. | Foto Reuters

V derbiju večera je Arsenal brez težav premagal Napoli.

Na prvih tekmah četrtfinala lige Europa so si prednosti priigrali Arsenal, Benfica, Valencia in Chelsea. Topničarji so na obračunu večera z 2:0 premagali Napoli, Lizbončani so s 4:2 premagali Eintracht, netopirji so v španskem obračunu s 3:1 premagali rumeno podmornico, Chelsea pa je po zadetku Marcosa Alonsa slavil v Pragi.

Še lepšo prednost kot Benfica si je na domačem igrišču priigral Arsenal. Čeprav se je od Napolija pričakovalo več, ne nazadnje je nastopal tudi v ligi prvakov, je v Londonu igral zelo medlo in bil za razred slabši od nasprotnika. Topničarji v Neapelj odhajajo s prednostjo dveh zadetkov. Prvega je po lepi akciji dosegel Aaron Ramsey, drugega pa je v lastno mrežo zabil Kalidou Koulibaly.

Valencia si je na gostovanju pri Villarealu zmago zagotovila v zadnjih minutah. V prvem polčasu jo je v 26. minuti v vodstvo popeljal Goncalo Guedes, do odmora pa je izenačil veteran Santi Cazorla. Odločitev o zmagovalcu je padla v sodnikovem podaljšku, gostom sta zanesljivo zmago zagotovila Daniel Wass in s svojim drugim golom na tekmi Guedes.

V Lizboni smo videli kar šest zadetkov. Benfica je na krilih Joaa Felixa, ki je dosegel kar tri zadetke, s 4:2 premagala Eintracht, Chelsea pa z zadetkom Marcosa Alonsa v 86. minuti praško Sparto.