serie A Palermo Serie B Leo Štulac

Torek, 24. 10. 2023, 10.20

v 104. minuti z izjemnim golom priboril točko

Mojstrovina Lea Štulca v sodnikovem dodatku #video

Leo Štulac | Leo Štulac (desno) se je v 104. minuti podpisal pod izjemen zadetek, s katerim je svojemu Palermu priboril remi. | Foto Guliverimage

Slovenski vezist Leo Štulac je globoko v sodnikovem podaljšku ponedeljkove tekme druge italijanske lige svojemu Palermu pristreljal remi in točko proti Spezii. Težko bi to naredil na lepši način, zato ne čudi, da je njegov zadetek s prostega strela hitro zaokrožil po spletu.

Jaka Bijol Udinese
Sportal Udinese še brez uspeha, Inter ne popušča, Juventus slavil na derbiju

Na ponedeljkovi tekmi desetega kroga serie B je skoraj do zadnjega sodnikovega žvižga kazalo na drugi poraz Palerma v sezoni, a je slovenski vezist Leo Štulac v 104. minuti srečanja s Spezio preprečil ničlo svojega moštva.

Z izjemnim strelom s prostega strela je premagal gostujočega vratarja Bartlomieja Dragowskega, ki je le nemočno obstal, in postavil končnih 2:2. Pri Spezii, ki je vodila z 2:0, a zapravila vodstvo, je Tio Cipot srečanje spremljal s klopi.

Zadetek Štulca:

Palermo je po devetih odigranih tekmah pri šestih zmagah, dveh remijih, enem porazu in 20 točkah, kar trenutno zadostuje za tretje mesto. Za vodilno Parmo zaostaja tri točke, za drugim Catanzarom pa eno, a ima na računu srečanje manj od klubov, ki sta pred njim.

Za Štulca je bil to drugi gol sezone v serie B, prvega je dosegel ob zmagi nad FeralpiSalo v 4. krogu.