Andraž Kirm Tim Matavž

Nedelja, 3. 2. 2013, 7.39

Kirm odločil tekmo, Matavž zaploskal sedmici PSV-ja

Slovenska reprezentanta Andraž Kirm in Tim Matavž bosta prišla na zbor izbrane vrste dobre volje. Ljubljančan se je v dresu Groningena prvič vpisal med strelce, Primorec pa s PSV-jem ostaja na vrhu.

Odkar se je Andraž Kirm iz Krakova preselil v Groningen, se na uradni tekmi še ni vpisal med strelce. Na sobotnem gostovanju pri AZ Alkmaarju pa je prebil led. Po zaslugi njegovega zadetka je Groningen osvojil štadion AFAS in se z dragoceno zmago na lestvici povzpel na 12. mesto. Kirm je v polno zadel v 27. minuti, ko je spretno reagiral po napaki branilca Dicka Marcellisa in odločil srečanje. Med strelce se je prvič vpisal v 18. prvenstvenem nastopu za nekdanji klub Tima Matavža, ki je v soboto zvečer sodeloval pri visoki zmagi nad ADO Den Haagom.

Vodilni nizozemski prvoligaš je nekdanjemu klubu Aleksandra Radosavljevića (danes bo z VVV Venlojem gostil Ajax) napolnil mrežo (7:0), gledalci na štadionu Philips pa so na svoj račun prišli predvsem v drugem polčasu, ko je padlo šest zadetkov. Matavž je na igrišču prebil 67 minut in ga zapustil, ko je moštvo iz Eindhovena vodilo s 4:0. Na tekmi se ni vpisal med strelce, sta se pa Nizozemec Georginio Wijnaldum in Belgijec Dries Mertens, tako da ni več najboljši klubski strelec v ''eredivisie'' v tej sezoni. Wijnaldum jih je zbral 11, Mertens pa se je izenačil z Matavžem na drugem mestu (10).