4. 1. 2024,
22.50

3 mesece, 3 tedne

Thermometer Blue 0,02

Napoli Juventus AC Milan Inter Frosinone Parma Cremonese Matjaž Kamenšek Pahić Martin Turk Tjaš Begić Žan Majer italijanski pokal

Četrtek, 4. 1. 2024, 22.50

Italijanski pokal, osmina finala

Nekdanji član Celja v prvi minuti zabil Juventusu, nato pa ...

Juventus Salernitana | Juventus je s 6:1 izločil Salernitano. | Foto Guliverimage

Juventus je s 6:1 izločil Salernitano.

V sklepnem dejanje osmine finala italijanskega nogometnega pokala je Juventus s 6:1 nadigral Salernitano, je pa že v prvi minuti tekme nekdanji član Celja Charles Ikwuemesi zabil za vodstvo slednjih. Med osem najboljših v italijanskem pokalnem nogometnem tekmovanju so se že pred tem uvrstili Atalanta, Bologna, Fiorentina, Frosinone, Lazio, Milan in Roma.

Juventus
Sportal Juventus po derbiju diha za ovratnik Interju, Lovrić asistiral ob veliki zmagi

Majer in Cremonese poražena na Olimpicu

Sinovi volkulje iz Rima so v sredo na Olimpicu z 2:1 premagali drugoligaša Cremonese, pri katerem se dokazuje izkušeni slovenski legionar Žan Majer. Ta je tekmo začel na klopi, v igro pa vstopil v 46. minuti.

Parma zapravila lepo vodstvo v Firencah

Tjaš Begić | Foto: Guliverimage Tjaš Begić Foto: Guliverimage Parma, ki vodi v serie B, se je v Firencah spogledovala z velikim uspehom. Po prvem polčasu je vodila z 2:0, prednost zadržala skoraj do konca srečanja, nato pa v zaključku dvoboja popustila, kar so izkoristili gostitelji in izenačili na 2:2. Zmagovalca so odločili streli z bele točke. Fiorentina je bila uspešna štirikrat zapored, gostje, za katere je od 70. minute nastopil tudi mladi slovenski napadalec Tjaš Begić, pa so bili dvakrat nenatančni.

Begić je sicer v tej sezoni v drugi italijanski ligi zbral sedem nastopov, a še čaka na prvi zadetek. Mladi slovenski vratar Martin Turk, ki se je prejšnji mesec ob odsotnosti Matevža Vidovška družil s člansko reprezentanco in proslavljal uvrstitev na Euro 2024, še čaka na prvi nastop med vratnicama. S klopi za rezervne igralce je spremljal tudi razburljivo pokalno srečanje v Firencah.

Atalanta je doma s 3:1 odpravila Sassuolo. | Foto: Reuters Atalanta je doma s 3:1 odpravila Sassuolo. Foto: Reuters

Za veliko presenečenje je poskrbel Frosinone, ki je v Napoliju premagal aktualnega italijanskega prvaka kar s 4:0, Bologna pa je bila na San Siru boljša od branilca naslova, milanskega Interja. Zmagala je z 2:1. Milan se je zanesljivo prebil med osem najboljših, s 4:1 je nadigral Cagliari.