12. 8. 2024,
20.00

3 ure, 39 minut

Thermometer Blue 0,91
Žan Majer Žan Jevšenak Tjaš Begić Jan Mlakar Domen Črnigoj Napoli Luka Krajnc Petar Stojanović Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese italijanski pokal

Ponedeljek, 12. 8. 2024, 20.00

Italijanski pokal, 1. krog

Visoka zmaga Mlakarjeve Pise, slovo Črnigoja z Venezio

Jaka Bijol | Jaka Bijol, za katerega se zanimajo številni evropski klubi, je pomagal Udineseju do visoke zmage. | Foto Guliverimage

V petek sta se napredovanja v drugi krog italijanskega nogometnega pokala razveselila Jaka Bijol in Sandi Lovrić z Udinesejem, izpadla pa sta Jasmin Kurtić s Südtirolom in Leo Štulec z Reggiano. Petar Stojanović je z Empolijem v soboto izločil Catanzaro, pri katerem je Luko Krajnc obsedel na klopi. Žan Majer je s Cremonesejem izločil Bari. Domen Črnigoj je v nedeljo izgubil z Venezio na gostovanju v Brescii. V ponedeljek igrata Frosinone Tjaša Begića (ni ga bilo v kadru) ter Pisa Jana Mlakarja, Mihe Trdana in Žana Jevšenaka. Samo slednji, ki se je zadnjih pet let kalil v podmladku Benfice, je začel v prvi postavi. Mlakar je vstopil v drugem polčasu, Pisa je zmagala s 3:0.

Timi Max Elšnik
Sportal Celar in Vipotnik zaigrala prvič na Otoku, evrogol Elšnika v Beogradu

Pokalni naslov v Italiji brani Juventus, ki se bo, podobno velja še za drugih sedem nosilcev, tekmovanju pridružil šele v osmini finala. Juventus, Fiorentina, Bologna, Atalanta, Milan, Roma, Lazio in italijanski prvak Inter bodo tako zaigrali v italijanskem pokalu šele čez nekaj mesecev.

Deset prvoligaških klubov skuša preskočiti že prvo oviro. Med njimi se je že izkazal Udinese. V prejšnji sezoni si je stežka zagotovil obstanek, tokrat pa je začel sezono z visoko pokalno zmago nad Avellinom. Gostiteljem sta do visoke zmage pomagala tudi slovenska reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić, obetavnega slovenskega najstnika Davida Pejičića pa ni bilo v kadru.

Drugoligaš Südtirol je po izvajanju 11-metrovk izpadel proti Monzi. Za klub iz Bolzana je odigral vso tekmo Jasmin Kurtić. Leo Štulac zaradi poškodbe ni mogel pomagati Reggiani, ki je na gostovanju pri Genoi izgubila z 0:1 in izpadla iz pokalnega tekmovanja.

Petar Stojanović se je po posoji pri Sampdorii v tej sezoni vrnil k Empoliju. Proti Catanzaru je vstopil v igro v 84. minuti. | Foto: Guliverimage Petar Stojanović se je po posoji pri Sampdorii v tej sezoni vrnil k Empoliju. Proti Catanzaru je vstopil v igro v 84. minuti. Foto: Guliverimage

Cremonese je z Žanom Majerjem, ki je vstopil v igro v 82. minuti, po izvajanju 11-metrovk izločil Bari, Verona pa je brez Davida Flakusa Bosilja, ki ne kandidira za srečanje, doma izgubila s Ceseno. Empoli je s povratnikom Petrom Stojanovićem visoko odpravil Catanzaro (4:1), pri katerem je izkušeni slovenski branilec Luka Krajnc ostal na klopi. Stojanović je odigral zadnjih šest minut.

Jan Mlakar bo danes gostoval v Frosinoneju. | Foto: www.alesfevzer.com Jan Mlakar bo danes gostoval v Frosinoneju. Foto: www.alesfevzer.com

V nedeljo je Domen Črnigoj z Venezio izgubil na gostovanju pri Brescii (1:3). V igro je vstopil v 74. minuti.