Luka Elsner Le Havre Lyon Brest PSG francosko prvenstvo

Nedelja, 14. 4. 2024, 22.52

Francosko prvenstvo, 29. krog

Dramatično v Lyonu, Elsnerjevi v sodnikovem dodatku ob pomembno točko

Luka Elsner Le Havre | Le Havre Luke Elsnerja je v sodnikovem dodatku izgubil z Nantestom in ostal brez dragocene točke v boju za obstanek. | Foto Guliverimage

Nogometaši Le Havreja, ki jih vodi Luka Elsner, so pred domačimi gledalci izgubili z Nantesom, ki je edini zadetek na obračunu dosegel v 92. minuti tekme. Elsnerjevi so tako v izdihljajih ostali brez dragocene točke v boju za obstanek. Trenutno so 15., tik nad izpadom. Drugouvrščeni Brest, največje presenečenje sezone, je v nedeljo gostoval pri Lyonu, ki se prebuja in vzpenja na lestvici. V tekmi polne drame in izključenih mož, je Lyon v sodnikovem podaljšku po 11-metrovki slavil zmago s 4:3, potem ko je v drugem polčasu že zaostajal z 1:3. Vodilni PSG bo dvoboj 29. kroga odigral šele 24. aprila. Podobno velja za Marseille in Lille, še zadnje francoske predstavnike v četrtfinalih evropskih tekmovanj v tej sezoni.