Sobota, 29. 5. 2021, 16.28
1 leto, 6 mesecev
Spomin na zadnji vseangleški finale lige prvakov
Zgodovinski večer Skomine in pomanjkljivo oblečena svetlolaska
Danes se bosta za evropsko krono udarila Manchester City in Chelsea. Na sporedu bo tretji vseangleški finale lige prvakov v zgodovini tekmovanja. Na obeh prejšnjih je bilo zelo zanimivo. Na zadnjem, ki se je zgodil leta 2019, je imel pomembno vlogo tudi Slovenec. Kaj vse se je takrat dogajalo v Madridu?
Ko se v finalu lige prvakov spoprimeta angleškega tekmeca, je vselej zanimivo. Leta 2008 je tako Manchester United na stadionu Lužniki v Moskvi po dramatičnem izvajanju kazenskih strelov, v katerih se je Chelseaju že ponudila zaključna žogica za veliko zmago, a jo je kapetan John Terry po nepozabnem zdrsu zapravil, osvojil ligo prvakov. Na evropski vrh se je takrat prvič povzpel Portugalec Cristiano Ronaldo.
Trenutek, ko je Johnu Terryju v Moskvi spodrsnilo do te mere, da ni zadel v polno z bele točke. Če bi, bi Chelsea prvič postal evropski prvak že leta 2008.
Enajst let pozneje je bilo vse, povezano z odločilno bitko za evropski naslov, ponovno v znamenju angleških klubskih velikanov. Pisal se je 1. junij 2019, na stadionu Wanda Metropolitano, ki ga odlično pozna novopečeni španski prvak Jan Oblak, saj predstavlja dom madridskega Atletica, pa sta se udarila Liverpool in Tottenham.
Leta 2019 je nogometni svet spremljal še zadnji finale lige prvakov, na katerem so bile lahko tribune napolnjene do zadnjega kotička.
To je bil zgodovinski dan tudi za slovenski nogomet, saj je finale lige prvakov sodil Damir Skomina. Koprčan, ki trenutno počiva zaradi poškodbe kolena, tako da ga še nekaj časa ne bomo mogli spremljati na vrhunskih nogometnih dogodkih, je imel takrat veliko dela. Že v 2. minuti pa je pokazal na belo točko, s katere je Liverpool ekspresno v vodstvo popeljal Mohamed Salah.
Prirediteljem je med finalom lige prvakov "ponagajala" Kinsey Wolanski.
Navijači, to je bil še zadnji finale lige prvakov pred epidemijo covid-19, so napolnili madridski stadion do zadnjega kotička. Na drugi zadetek so čakali skoraj do konca, tri minute pred koncem je Belgijec Divock Origi podvojil prednost Kloppove čete in Liverpoolčanom zagotovil nov, že sedmi evropski naslov. Po dvoboju pa se ni toliko govorilo o predstavi rdečih, niti o odličnih obrambah brazilskega vratarja Alissona Beckerja, ki je paral živce Londončanom, kolikor o skrivnostni mični svetlolaski.
Na igrišče je namreč zgolj v izzivalnih črnih kopalkah, ki so skoraj več odkrivale kot zakrivale, pritekla nepovabljena gostja Kinsey Wolanski. Sledila je nekajminutna prekinitev srečanja, naravno obdarjena Američanka pa je dosegla svoj namen. Promovirala je spletno oddajo njenega srčnega izbranca, njen profil na Instagramu pa je zgolj v enem večeru dobil več kot pol milijona novih sledilcev.
Kinsey Wolanski je opozorila nase tudi lani na slalomski tekmi v Avstriji.
Američanka je prihodnje leto še enkrat opozorila nase na športnem dogodku. Na tekmi svetovnega pokala v slalomu je v Schladmingu prečkala ciljno črto v zelo ''znanih'' črnih kopalkah, nosila v rokah napis "RIP Kobe," posvečen preminulemu košarkarskemu zvezdniku Kobeju Bryantu, in poskrbela za svojevrstno zmedo, o kateri si lahko več preberete tukaj.
Navijači Manchester Cityja in Chelseaja se na dan finala v sončnem Portu veselo predajajo pivskim užitkom.
Bo današnji finale lige prvakov minil v bolj športnem ozračju? Na stadionu Dragao v Portu bo zasedena tretjina vseh sedišč. Dvoboj med Manchester Cityjem in Chelseajem bo v živo spremljalo 16.500 navijačev, od tega bo večina Otočanov. Vsak klub naj bi na zmajevem stadionu računal na okrog šest tisoč privržencev.
1