Wydad Esperance Sportive Afriška liga prvakov

Dva meseca po škandalu znan zmagovalec

Esperance dokončno prvak afriške lige prvakov

Esperance | Navijači Esperance lahko še enkrat proslavljajo. | Foto Reuters

Navijači Esperance lahko še enkrat proslavljajo.

Tunizijski klub Esperance ostaja prvak afriške lige prvakov, je danes odločila Afriška nogometna zveza (CAF). Po dobrih dveh mesecih po škandalu, ko so igralci Wydada zaradi protesta zapustili igrišče, je tako končno znan zmagovalec.

"Smatramo, da je Wydad izgubil tekmo," je v izjavi dejalo vodstvo Afriške nogometne zveze.

Na povratni finalni tekmi 31. maja so po sporni odločitvi, ko so še z VAR razveljavili izenačujoči zadetek, igralci Wydada zapustili igrišče. Edini zadetek v 41. minuti je dosegel Youcef Belaili in skupno zadel za 2:1 za Esperance. Wydad je v 59. minuti nato dosegel izenačujoči zadetek, a so ga sodniki razveljavili.

Maročani so zatem zahtevali ogled videoposnetka in odločitev z zdaj v mednarodnem merilu uveljavljenim sistemom VAR, pa ta ni bil na voljo, ker je bil v okvari. Vodstvo in igralci Wydada nato niso želeli več igrati in vodstvo tekmovanja je po 90 minutah čakanja zmago prisodilo Esperanceu.

CAF je sicer najprej odločil, da bi povratno tekmo ponovili na nevtralnem igrišču, a je Mednarodno arbitražno razsodišče za šport (Cas) v Lozani razsodilo proti tej odločitvi.