Sreda, 30. 8. 2023, 20.52

Druga liga, zaostale tekme 2. kroga

Grosupeljčani ostajajo stoodstotni, po zmagi se je zgrudil Stanković

NK Aluminij, NK Bravo, prva liga, nogometna žoga | Foto Miloš Vujinović/Sportida

Na sporedu so bile tekme drugega kroga druge slovenske lige, ki so bile prestavljene zaradi poplav. Grosupeljčani so v sredo s 4:0 odpravili Fužinarja, vknjižili četrto zmago in ostali stoodstotni. Do zmag so prišli še Gorica, Triglav in Rudar. Bistrica je v torek z 1:0 premagala Nafto, Primorje z enakim rezultatom Tolmin. Po tekmi v Slovenski Bistrici se je trener Goran Stanković zgrudil ob robu igrišča. Reševalci so ga oživljali in odpeljali v bolnišnico. Njegovo stanje je zdaj stabilno.

Lendava Nafta
Sportal Bistrica spet na tretje mesto, dve ekipi še stoodstotni

Brinje Grosuplje so še vedno stoodstotne in vodilne v ligi, potem ko so s 4:0 zmagale na gostovanju pri Fužinarju. Dva gola je dosegel Lan Piskule.

Triglav je s 6:1 odpravil Dravinjo, pri čemer je Oliver Kregar dosegel kar štiri zadetke, Ilirija je doma z 0:2 izgubila proti Velenjčanom, primorski obračun Gorice in Bilj pa je pripadel prvi s 3:2, potem ko je Sebastian Lesjak prispeval dva gola, zmagovitega pa v 93. minuti Darius Daniel Jalinous.

Jadran iz Dekanov je tudi z 1:0 slavil na gostovanju v Novem mestu, tekma med Taborom iz Sežane in Beltinčani pa je bila ob polčasu zaradi dežja prekinjena. Gostje so vodili s 3:0.

Po zmagi Bistrice se je zgrudil trener Stanković

Goran Stanković  | Foto: Vid Ponikvar Goran Stanković Foto: Vid Ponikvar

Bistrica je na tekmi drugega kroga Nafto premagala z 1:0. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Bistrica je na tekmi drugega kroga Nafto premagala z 1:0. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Tekmo med Bistrico in Nafto je z edinim golom na tekmi odločil Jaša Martinčič. Drama pa se je odvijala po tekmi. Kot poroča Ekipa24, se je zgrudil trener Bistrice 43-letni Goran Stanković. Reševalci so ga oživljali na igrišču in nato odpeljali v mariborski UKC. Po zadnjih podatkih je njegovo stanje stabilno.

Pozno zvečer so iz kluba sporočili, da "je trener Goran Stanković v stabilnem stanju. V UKC Maribor bo ostal na nadaljnjih preiskavah. Iskreno se zahvaljujemo NK Nafta 1903 za nesebično in izjemno hitro pomoč njihove zdravstvene službe ob izrednem dogodku. Igralci in vodstvo kluba trenerju Goranu želimo čim hitrejše okrevanje in hiter povratek na rob igrišča." Navijači Bistrice so že pred tem na družabnih omrežjih trenerju zapisali številne dobre želje.

Novomeška Krka je doživela že tretji poraz (z 1:0 so bili boljši Jadran Dekani) in trenutno zaseda samo 12. mesto.

Druga liga, zaostale tekme 2. kroga:

Torek, 29. avgust

Sreda, 30. avgust

5 – Robert Čakš (Beltinci), Lan Piskule (Brinje Grosuplje),
4 – Stjepan Oštrek (Nafta), Kristian Dakić (Triglav), Cucu (Bilje), Oliver Kregar (Triglav), Stjepan Oštrek (Nafta)

Tabor Sežana
Sportal Tabor v enem polčasu dobil šest golov, Nafta do tesne zmage proti Gorici