NK Nafta Lendava ND Gorica NK Beltinci NK Tabor Sežana NK Triglav Druga liga

Ponedeljek, 14. 8. 2023, 21.09

Druga liga, 4. krog

Tabor v enem polčasu dobil šest golov, Nafta do tesne zmage proti Gorici

Tabor Sežana | V Sežani so gostje iz Grosuplja zabili šest golov. V prvem polčasu! | Foto Vid Ponikvar

V Sežani so gostje iz Grosuplja zabili šest golov. V prvem polčasu!

Drugoligaško tekmovanje se po prestavitvi zaradi posledic poplav nadaljuje s tekmami četrtega kroga. V soboto so zmagali Beltinci, Krka in Grosuplje. Slednji so še spomladi prvoligašu Taboru iz Sežane v enem samem polčasu zabili šest golov. Vodilna Nafta je v nedeljo gostovala v Novi Gorici in se veselila tesne zmage s 4:3, četrti krog pa se je končal v ponedeljek s štajerskim obračunom med Bistrico in Dravinjo.

Lendava Nafta
Sportal Nafta ostaja na vrhu, v nedeljo se je zmage razveselil Tolmin

Na sobotnih treh obračunih je Krka z 1:0 zmagala v Kranju, Tabor je visoko z 0:6 izgubil proti Brinju Grosupljemu, pri čemer sta po dvakrat zadela Marko Brkić in Aleks Stojaković, Beltinci pa so doma po dveh golih Roberta Čakša s 3:1 odpravili Tolmin.

Goričani so v nedeljo po slabi ure igre vodili s 3:1, Lendavčani pa so nato zrežirali preobrat in v sodnikovem dodatku po dveh golih Stjepana Oštreka domov odnesli tri točke. Nafta se je na drugem mestu lestvice po točkah izenačila z vodilnim Grosupljem.

Tekme drugega in tretjega kroga so bile preložene zaradi poplav. Obračuni drugega kroga bodo po novem na vrsti 30. avgusta, tretjega pa 25. oktobra.