1 leto

Poškodba

De Bruyne po trku z Rudigerjem utrpel zloma nosne kosti in očesne votline

Kevin De Bruyne | Foto Guliverimage

Belgijski nogometni reprezentant Kevin De Bruyne je na sobotni finalni tekmi lige prvakov v Portu med njegovim Manchester Cityjem in Chelseajem (0:1) po trku z Nemcem Antoniom Rudigerjem v 60. minuti zapustil igrišče. Današnji podroben zdravniški pregled je pokazal, da si je pri tem zlomil nos in očesno votlino na levi strani obraza.

"Pravkar sem se vrnil iz bolnišnice. Diagnoza je pokazala, da sem utrpel zloma nosne kosti in očesne votline na levi strani obraza. Počutim se dobro, sobotni poraz pa še vedno boli," je na svojem Twitterju zapisal De Bruyne.

Sobotna finalna tekma lige prvakov v Portu se je končala z zmago Chelseja z 1:0, edini gol na tekmi pa je v 42. minute dosegel Kai Havertz.

Kreativni belgijski nogometni reprezentant pa je zdaj začel bitko s časom za nastop na evropskem prvenstvu. Belgija se bo čez enajst dni na svoji uvodni tekmi v Sankt Peterburgu pomerila z Rusijo, v njeni skupini pa nastopata še Danska in Finska.