Julian Alvarez Lautaro Martinez Lionel Messi Lionel Messi argentinska nogometna reprezentanca Euro 2024 Euro 2024

Petek, 21. 6. 2024, 6.30

6 dni, 7 ur

Copa America

Messi postal rekorder, Argentini zanesljivo prve tri točke

Copa America Argentina Lionel Messi | Lionel Messi je odigral 35. tekmo na Copi Americi. | Foto Reuters

Lionel Messi je odigral 35. tekmo na Copi Americi.

Po evropskem nogometnem prvenstvu se je zdaj začelo še prvenstvo Amerik. Argentina pa je branjenje naslova začela z zmago z 2:0 nad Kanado v Atlanti. Lionel Messi je odigral 35. tekmo na Copi Americi in postal rekorder tega tekmovanja.

Euro 2024 München Slovenija Srbija
Sportal Srbija v zadnji akciji šokirala Slovenijo, tudi Angliji le točka

Lautaro Martinez je zadel za končnih 2:0. | Foto: Reuters Lautaro Martinez je zadel za končnih 2:0. Foto: Reuters Napadalec Manchester Cityja Julian Alvarez je zadel v 49. minuti, član milanskega Interja Lautaro Martinez je v 88. minuti postavil končni izid, ko je v mrežo spravil podajo Lionela Messija. Ta je zabeležil rekordni 35. nastop na turnirju.

Svetovni prvaki so prevladovali v posesti, a so bili večji del večera razočarani, saj so zapravili številne priložnosti z 18 streli v okvir vrat. Obenem jim je uspelo zaustaviti tudi nekaj priložnosti tekmecev. Argentinci so napovedali obrambo naslova na zadnjem pokalu Amerike, na katerem nastopa Messi, kot je zvezdnik napovedal pred turnirjem.

ZDA sicer drugič po letu 2016 gostijo Copo Americo. Argentina je omenjeno tekmovanje do zdaj osvojila 15-krat, a zgolj enkrat v Messijevi dobi. Argentinski selektor Lionel Scaloni je tako na prvenstvo popeljal ekipo, ki je precej podobna tisti, ki je pred dvema letoma v Katarju osvojila tretji naslov svetovnega prvaka. V njej sta poleg Messija še veterana Angel Di Maria in Nicolas Otamendi.

Sportal "Srbi so imeli res srečo, niso si zaslužili"