Angleško prvenstvo

Tottenham do zmage v 97. minuti, United slavi najstnika Elango

Tottenham Steven Bergwijn | Za neverjeten preobrat Tottenhama je poskrbel Steven Bergwijn. | Foto Reuters

Za neverjeten preobrat Tottenhama je poskrbel Steven Bergwijn.

Konec tedna se premier liga nadaljuje s tekmami 23. kroga, sredi tega tedna pa je bilo na programu nekaj zaostalih tekem, pa tudi ena vnaprej odigrana tekma 24. kroga. Neverjeten preobrat je uspel Tottenhamu, potem ko je za zmago nad Leicester Cityjem s 3:2 Nizozemec Steven Bergwijn dva gola zabil globoko v sodnikovem dodatku tekme (v 96. in 97. minuti).

Jack Harrison
Sportal Liverpool zmore tudi brez Afričanov, šov Harrisona za senzacijo v Londonu

Težje od pričakovanj je tri točke osvojil tudi Manchester United. David de Gea je z izvrstnimi obrambami nekajkrat rešil United, medtem ko njegovi kolegi v napadu v prvem polčasu niso niti enkrat sprožili v okvir Brentfordovega gola.

V prvem polčasu je United reševal de Gea. | Foto: AP / Guliverimage V prvem polčasu je United reševal de Gea. Foto: AP / Guliverimage Je bil pa drugi polčas za Manchester le boljši. Cristiano Ronaldo je najprej zatresel okvir vrat. Odrešitev za rdeče vrage je prišla v 55. minuti, ko je izjemen gol zabil 19-letni up kluba, Šved Anthony Elanga. Na svoji četrti tekmi v sezoni je zabil prvi gol. To sicer ni njegov premierligaški prvenec, saj je en gol zabil že v lanski sezoni, ko je odigral dve tekmi. V nadaljevanju se je Brentford odprl in Manchester je zabil še dva gola. Končni izid je bil 3:1 za Manchester.

Samo točka za tokrat rumeni Chelsea. | Foto: Reuters Samo točka za tokrat rumeni Chelsea. Foto: Reuters Vnaprej odigrano gostovanje londonskega Chelseaja v Brightonu se je končalo z delitvijo točk (1:1). V koledarskem letu 2022 tako Chelsea sploh še ni zmagal.

Brighton londonskega Chelseaja v premier ligi sploh še ni premagal. To je bil deseti medsebojni obračun. Šest se jih je končalo z zmago Londončanov, štirje pa z remijem. Neodločeno je bilo tudi tokrat. To je tako že tretji zaporedni remi, ki je zagotovo več vreden za Brighton. Chelsea ima tako po 23 odigranih tekmah 12 zmag, kar osem remijev in tri poraze. S 44 točkami pa za vodilnim Manchestrom Cityjem, ki ima eno odigrano tekmo manj, zaostaja visokih 12 točk.

Brighton si je točko več kot zaslužil. Prvih 30 minut je bil nevarnejši, nato mu je Hakim Ziyech sicer zabil, a so se se "galebi" v drugem polčasu odlično branili. Z golom kapetana Adama Websterja pa so izenačili za končni izid 1:1. In to kljub kar nekaj manjkajočim igralcem.