Thermometer Blue 0

NK Celje ND Gorica Ivan Firer Alen Jogan Matija Širok

Sobota, 12. 12. 2015, 17.43

Celjani dvakrat zapravili vodstvo in remizirali (video)

Nogometaši Celja in Gorice so se v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:0).

Dvoboj ekip, ki sta pogrešali svoja najboljša strelca, Marka Pajača in Blessinga Elekeja, se je končal z neodločenim izidom. Celjani so bili v prejšnjih petih krogih celo najuspešnejša ekipa v ligi, tokrat pa so niz neporaženosti le še podaljšali na šest tekem.

S tem so vsaj začasno tudi na šestem mestu prvenstvene lestvice, medtem ko so Novogoričani četrti, za tretjimi Domžalčani zaostajajo za tri točke.

Novogoričani so tekmo začeli z obetavnim strelom Gorana Cvijanovića, ki je meril le malce previsoko. Povedli pa so Celjani, in sicer v 13. minuti, ko je po podaji Erica De Souse zadel Ivan Firer.

Deset minut pozneje je celjsko priložnost za podvojitev prednosti zapravil Sunny Omoregie, njegov strel je ustavil Grega Sorčan. V prvem delu sicer ni bilo posebej veliko nevarnih akcij, tako da se tudi izid ni več spremenil.

Zato pa se je kmalu po začetku drugega polčasa, ko je napako Jureta Travnerja kaznoval Matija Širok. Tudi sicer je bila Gorica v teh trenutkih boljša ekipa, a v 67. minuti so do vodstva prišli domačini, potem ko je po novi podaji De Souse znova zadel Firer.

Toda vodstvo ni dolgo zdržalo. V 75. minuti je Matija Škarabot izvedel kot, najvišji pred vrati pa je bil Alen Jogan, ki je z glavo izid izenačil. Malce zatem je po novi podaji iz kota nevarno meril še Nejc Mevlja, a je Matic Kotnik takrat dobro posredoval.

Prvenstvo se bo nadaljevalo konec februarja.