Juventus Lazio Napoli

Četrtek, 16. 8. 2012, 16.34

Bologna s Krhinom šokirala v Neaplju, Iličić strelec, Birsa podajalec

Valter Birsa je bil podajalec pri remiju Torina pri Genoi, ki si še vedno lasti pravice za našega reprezentanta. Josip Iličić je zadel pri remiju Palerma. Rene Krhin je z Bologno premagal Napoli.

V soboto je Palermo gostoval pri Udineseju in v Vidmu po golu Josipa Iličića, ki je v prvenstvu zadel četrtič v tej sezoni, vodil, nato pa se moral zadovoljiti z remijem 1:1. Kranjčan je za Palermo igral vso tekmo, enako velja za Jasmina Kurtića. Zelo zanimivo je bilo v soboto zvečer tudi v Rimu, kjer je Samir Handanović z Interjem gostoval pri Laziu in izgubil z 0:1. Kapetana slovenske reprezentance je v zaključku tekme premagal izkušeni nemški napadalec Miroslav Klose. V nedeljo je Torino gostoval pri Genoi, ki je pred začetkom sezone Torinčanom posodila Valterja Birso. Po dobri predstavi v minulem krogu je bil tokrat primorski nogometaš v začetni postavi Torina in se izkazal s podajo za gol Rolanda Bianchija v prvem polčasu. Pozneje je Genoa, pri kateri je bil na klopi mladi slovenski branilec Luka Krajnc, izenačila in postavila končni izid 1:1. Birsa je bil na igrišču okroglo uro. Chievo je v Veroni gostil Romo in zmagal z 1:0. Boštjan Cesar je bil na klopi domačih in ni dobil priložnosti za igro, Bojan Jokić pa je igral v zadnjih 15 minutah. V nedeljo zvečer je bil Rene Krhin v prvi postavi Bologne, ki je gostovala pri Napolija in presenetljivo zmagala s 3:2. Mladi slovenski vezist je igral 77 minut.

13 - El Shaarawy (Milan) 11 - Cavani (Napoli) 10 - di Natale (Udinese), Klose (Lazio) 8 - Milito (Inter), Osvaldo (Roma), Lamela (Roma) 7 - Hamšik (Napoli) ... 4 - Iličić (Palermo) ...