19.47

Inter Samir Handanović Valter Birsa Roma Juventus

Petek, 2. 5. 2014, 19.47

Berardi pokopal Fiorentino, Napoli zmlel Cagliari

Potem ko si je Roma privoščila visok poraz proti predzadnji Catanii (1:4), je Juventus prišel do 30. naslova državnih prvakov. Milanski derbi je dobil Milan, Fiorentina izgubila s Sassuolom.

Juventus je tri kroge pred koncem prvenstva osvojil še tretji zaporedni, skupaj pa že jubilejni 30. scudetto. Roma, ki je kot edina še imela teoretične možnosti za naslov, je presenetljivo visoko izgubila pri Catanii z 1:4.

Jasmin Kurtić je ob zmagi Torina z 1:0 proti Chievu odigral celotno srečanje, medtem ko je na drugi strani Dejan Lazarević tekmo spremljal s klopi, Boštjana Cesarja pa ni bilo v ekipi. Bologna Reneja Krhina je brez golov remizirala z Genoo, Mariborčan pa je igro zapustil dve minuti pred koncem rednega dela. Bologna dve tekmi pred koncem še vedno trepeta za obstanek med prvoligaško konkurenco, saj ima le točko prednosti pred Sassuolom, ki v torek gostuje pri Josipu Iličiću (Fiorentina).

V Milanu sta se v mestnem derbiju pomerila Milan in Inter, zmage z 1:0 ša so se veselili prvi. Slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića je v 65. minuti premagal Nizozemec Nigel de Jong.

V torek sta na sporedu še dve tekmi, ki sta bili prestavljeni zaradi finala pokala. Fiorentina je pred domačimi gledalci s 3:4 izgubila proti Sassuolu, v vrstah katerege je s tremi zadetki blestel Domenico Berardi, slovenski reprezentant Josip Iličić pa je obsedel na klopi Fiorentine. Napoli zmlel Cagliari.