22. 9. 2019,
19.36

4 leta, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,17

Chelsea Manchester United Tottenham Arsenal Manchester City Liverpool Premier League angleško prvenstvo

Nedelja, 22. 9. 2019, 19.36

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 6. KROG

Liverpool na Stamford Bridgu do 15. zmage v nizu, velik preobrat Arsenala

Firminho | Liverpool ima po šestih prvenstvenih tekmah stoodstoten izkupiček in pet točk prednosti pred prvakom Manchester Cityjem na vrhu lestvice. | Foto Reuters

Liverpool je v derbiju 6. kroga angleške premier lige v nedeljo z 2:1 premagal Chelsea na Stamford Bridgu in prišel do 15. prvenstvene zmage v nizu. Arsenal je z igralcem manj doma proti Aston Villi dvakrat zaostajal, a na koncu zmagal s 3:2. Manchester United je spet razočaral svoje navijače in z 0:2 izgubil na Olimpijskem štadionu v Londonu proti West Ham Unitedu.

V soboto je aktualni prvak Manchester City po spodrsljaju v prejšnjem krogu pokazal zobe in Watford porazil s kar 8:0. S tem so sinjemodri postali sedma ekipa v premier ligi, ki je na eni tekmi dosegla vsaj osem zadetkov. Rekord premier lige še vedno drži Manchester United, ki je leta 1995 z 9:0 premagal Ipswich. Varovanci Pepa Guardiole so že v prvih 18 minutah tekme dosegli kar pet golov, kar ni do zdaj uspelo še prav nobeni ekipi v zgodovini premier lige.

Na prvi sobotni tekmi je Leicester doma po preobratu z 2:1 premagal londonski Tottenham.