Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
8. 11. 2025,
18.18

Osveženo pred

33 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,76

Natisni članek

Natisni članek

NK Radomlje NK Primorje NK Olimpija NK Olimpija NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Koper NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telemach 1. SNL

Sobota, 8. 11. 2025, 18.18

33 minut

1. SNL, 15. krog

V živo: Maribor se muči z Radomljami, Domžale ostajajo zadnje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,76
Hilal Soudani NK Maribor NK Radomlje | Hilal Soudani in soigralci iz NK Maribora gostujejo v Domžalah pri NK Radomlje. | Foto Aleš Fevžer

Hilal Soudani in soigralci iz NK Maribora gostujejo v Domžalah pri NK Radomlje.

Foto: Aleš Fevžer

Ranjena Olimpija je v 15. krogu prve slovenske nogometne lige pot iz rezultatske krize našla proti Primorju, ki ga je premagala z 2:0. Prerojena Mura je po hat-tricku Hrvata Daria Vizingerja in enajstmetrovki v 93. minuti s 3:2 ugnala Koper. Na prvi sobotni tekmi je Aluminij s 3:1 premagal Domžale, ki ostajajo zadnje. Radomlje ob 17.30 gostijo Maribor, ki je ob koncu prvega polčasa prišel do vodstva z 1:0. V nedeljo se bodo evropski junaki Celjani pomerili z Bravom.

Žan Luk Leban
Sportal Mladi junak Celja z izjemno življenjsko zgodbo

Sobota, 8. november:

Maribor v gosteh še izgubil proti Radomljanom

Isaac Tshipamba je zadel ob koncu prvega polčasa. | Foto: Aleš Fevžer Isaac Tshipamba je zadel ob koncu prvega polčasa. Foto: Aleš Fevžer Druga sobotna tekma se je začela ob 17.30 v Domžalah. Radomljani igrajo z Mariborom, najbližjim zasledovalcem vodilnega Celja. Vijolice pod vodstvom Feđe Dudića za pokalnimi zmagovalci zaostajajo devet točk, po izpadu v pokalu proti Brinju pa je njihov cilj, da se vmešajo v boj za državni naslov. Za to bodo potrebovali stalnost zmag, hkrati pa bodo morali upati, da bi morda zahteven ritem Celja, ki nastopa v Evropi, ponudil dodatno priložnost za znižanje prednosti Rierove čete.

Neprepričljiva Olimpija le prišla do treh točk

Olimpija je proti Primorju prišla do novih treh točk. | Foto: Aleš Fevžer Olimpija je proti Primorju prišla do novih treh točk. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Olimpije so po štirih tekmah brez zmage vendarle vknjižili nove tri točke. A tudi tokrat so bili daleč od tega, da bi bili prepričljivi, so pa bili v številu doseženih zadetkov na koncu boljši od Primorja. To si je skozi tekmo pripravilo več priložnosti, Matevž Dajčar je nekajkrat rešil Ljubljančane, ki so imeli tudi nekaj sreče, saj so gosti zadeli tudi okvir vrat.

Olimpija je na koncu slavila z 2:0. | Foto: Aleš Fevžer Olimpija je na koncu slavila z 2:0. Foto: Aleš Fevžer Ajdovci so že na začetku pokazali, da so v Ljubljano prišli izkoristit krizo domačega moštva. Že v prvih 20 minutah so imeli nekaj priložnosti, da bi prišli v vodstvo, za neučinkovitost pa so bili kaznovani v 26. minuti, ko je po kotu z glavo mrežo zatresel Ivan Durdov. Durdov je imel v 53. minuti lepo priložnost, da bi vodstvo Ljubljančanov povišal, a je streljal mimo gola, po tem pa je bilo dolgo časa vse, kar se je dogajalo, le pred vrati Dajčarja. Ta se je nekajkrat izkazal, najbolj po strelu z glavo Rogerja Murilla, Žan Bešir pa je v 84. minuti z glavo zadel še prečko.

Za neučinkovitost so bili gosti kaznovani v drugi minuti sodnikovega dodatka, ko se je po predložku z leve strani pred vrati odlično znašel Aleks Tamm in postavil končni izid.

Slavic po Rieri usoden še za Zeljkovića

Dario Vizinger je dosegel hat-trick. | Foto: Jure Banfi Dario Vizinger je dosegel hat-trick. Foto: Jure Banfi Mura je s hat-trickom Daria Vizingerja prišla do tretje zmage v sezoni, neporažena pa je vse od 28. septembra. Varovanci Darjana Slavica so ostali na osmem mestu, a se približali tekmecem pred njimi. Koper je končal niz štirih zaporednih zmag proti Muri na prvenstvu, Zoran Zeljković pa je na klopi Kopra, odkar je pred mesecem dni prevzel kanarčke, doživel prvi poraz.

Mura je povedla že v šesti minuti, ko je po sijajni podaji z desne Faada Sane z glavo zadel Vizinger in Metoda Jurharja premagal s strelom med nogama. Glavni sodnik Slavko Vinčić je v 12. minuti pokazal na belo piko, potem ko je nespretno v obrambi posredoval Luka Bobičanec in pohodil Frana Tomeka, Josip Iličić pa je nato za prvi zadetek na prvenstvu uspešno izvedel najstrožjo kazen.

Domači so znova povedli v 33. minuti, ko je preusmerjen predložek kapetana Nina Koutra nekako padel v osrčje vratarjevega prostora, z desnico pa je žogo za Jurharjev hrbet znova poslal Vizinger. Čeprav so imeli gosti v nadaljevanju terensko premoč, si resnih priložnosti do 76. minute niso priigrali. Nato pa je po podobni akciji kot za zadetek Vizingerja v peti minuti Rimac po odličnem predložku Manserija izenačil z glavo. Ko se je že zdelo, da se bo dvoboj končal brez zmagovalca, je po nespretnem posredovanju rezervista Bricea Negouaija v kazenskem prostoru padel Kouter. Vinčić je pokazal na belo piko. Zanesljiv izvajalec pa je bil Vizinger za svoj osmi gol na prvenstvu.

Domžale ostajajo na zadnjem mestu

Emir Saitoski je z bele točke zadel za vodstvo Aluminija. | Foto: Jure Banfi Emir Saitoski je z bele točke zadel za vodstvo Aluminija. Foto: Jure Banfi

Sobotno dogajanje se je začelo v Kidričevem. Aluminij je gostil Domžale. Šumari so bili eno lepših presenečenj uvoda v sezono, a na prejšnjih štirih tekmah niso zmagali. Na drugi strani so se Domžale začele pobirati, saj so na prejšnjih treh tekmah zbrale pet točk. Rumeni so imeli tako priložnost, da se odlepijo z zadnjega mesta. Če bi zmagali, bi prehiteli Primorje, ki je v nizu štirih porazov. A jim ni uspelo. Rdeči so tekmo dobili s 3:1. Za domače so zadeli Emir Saitoski (z enajstih metrov), ki je že pri osmih golih, pa Wisdom Sule in Behar Feta (11-metrovka). V sodnikovem dodatku je Rene Rantuša Lampreht zapravil 11-metrovko, a nato odbitek vendarle potisnil v Aluminijevo mrežo.

Oscar Zambrano Hull
Sportal Po izteku dopinškega suspenza se je pridružil Mariboru

Vrhunec kroga se obeta v Celju

Celjani so še enkrat več navdušili v Evropi. V četrtek so obrnili rezultat proti varšavski Legii (od 0:1 do 2:1) in dokazali, da zmorejo zmagovati tudi na tekmah, ko se Franko Kovačević ne vpiše med strelce. Rierova četa želi iti na novembrski počitek dobre volje in v nedeljo – z zadnjim dejanjem 1. SNL pred reprezentančnim premorom – premagati še Bravo. V tej sezoni mu je že podala učno uro sredi Ljubljane, bilo je kar 5:0.

Ko je Bravo na zadnjem gostovanju v Celju zmagal s 3:2, je bil Matej Poplatnik še napadalec ljubljanskega kluba. | Foto: Jure Banfi Ko je Bravo na zadnjem gostovanju v Celju zmagal s 3:2, je bil Matej Poplatnik še napadalec ljubljanskega kluba. Foto: Jure Banfi

V veliko opozorilo pa je zadnje gostovanje mladega ljubljanskega kluba v knežjem mestu, ki je v začetku februarja zmagal s 3:2. Zanimivo je, da je takrat zmagoviti gol za Bravo v 76. minuti dosegel Matej Poplatnik, ki zdaj brani barve Celja.  

1. SNL, 15. krog:

Petek, 7. november:

Sobota, 8. november:

Nedelja, 9. november:

Lestvica:

Najboljši strelci:

11  Kovačević (Celje)
10  Tetteh (Maribor)
 Vizinger (Mura), Saitoski (Aluminij)
7  Baboula (Bravo)
– Durdov (Olimpija), Pečar (Bravo)
5 – Josifov (Celje), D. Jurić (Koper), Malenšek (Radomlje), Murillo Soto (Primorje), Soudani (Maribor), Šturm (Celje), Vučkić (Domžale)

Domžale - Mura
Sportal V Domžalah šest golov in delitev točk, Koper poglobil krizo Olimpije
konferenčna liga Žan Karničnik NK Celje Legia
Sportal Evrogol kapetana Celja odmeva tudi v Evropi #video
Celje Legia
Sportal Riera: Srečen sem v Celju, predsednik ima sladke težave
konferenčna liga Žan Karničnik NK Celje Legia
Sportal Preobrat Celja v šestih minutah! Karničnik z 20 metrov zadel za tretjo zmago!
Ne spreglejte